Цікавий відпочинок:

Як вибрати і купити пальник для походу PDF  | Друк |
Статті - Спорядження для туриста

У цій статті ми дамо рекомендації про вибір пальника для походу. Адже пальник є важливим інвентарем для приготування їжі в походах в тих місцях, де немає можливості створити багаття або під час поганої погоди, коли на дворі йде дощ.

У першу чергу відразу потрібно купувати пальник якісний. Тому китайський мотлох, який можна купити на базарі чи супермаркеті, в цьому випадку не підійде. А купувати пальник потрібно тільки в спеціалізованих магазинах або в інтернет-магазинах, які продають туристичне спорядження відомих виробників. Газові прилади є джерелами підвищеної небезпеки і при покупці обов'язково потрібно вибирати тільки якісні прилади. Ну і нарешті, від якості пальника буде залежати наявність у Вас в поході гарячої їжі і пиття.

Звичайно, в першу чергу потрібно вибирати такий пальник, який б мало важив і займав мало місця. Наприклад, хорошим варіантом буде пальник KB-0211 Moonwalker Stove фірми Kovea.

Пальник B-0211 Moonwalker Stove

Але давайте ще розглянемо інші питання про вибір пальника, на які вам не завжди відповість продавець у магазині. Адже буває, що часто продавці в магазинах хочуть всунути Вам неякісний товар або навіть продавець може не знати багатьох тонкощів пальників, так як пальник може бути лише однією маленькою частиною з величезного асортименту в магазині.

Якщо Ви вибрали пальник, то в першу чергу потрібно перевірити наявність інструкції користувача, комплектацію і зовнішній вигляд виробу. Потім потрібно перевірити працездатність пальника в присутності продавця. Звичайно, це можна зробити тільки на базарі або у власному будинку, так як розливати бензин або підпалювати газ в громадському місці вам ніхто не дозволить (це порушення техніки безпеки).

Якщо Ви купуєте пальник через інтернет-магазин (адже покупка в інтернет-магазині завжди заощаджує вам час і є набагато дешевше ніж в звичайному магазині), то потрібно зв'язатися з службою підтримки користувачів і дізнатися про наявність інструкції користувача, а також порядок повернення товару у разі його непрацездатності. Практично більшість відомих інтернет-магазинів не ризикуватимуть своєю репутацією. Наприклад, якщо Ви купите пальник тут, то гарантую, що проблем з покупкою і доставкою мати не будете.

Добре буде, якщо магазин має власну службу доставки. У цьому випадку Ви зможете перевірити працездатність пальника в себе в будинку в присутності кур'єра.

Є три типи пальників: рідкопаливні, мультипаливні та газові.

Для перевірки рідкопаливного пальника, досить вкрутити насос в флягу, накачати тиск (20-30 качків) і пустити паливо за допомогою вентиля. Якщо Ви почуєте шипіння, то це означає, що повітря виходить з форсунки і що основні агрегати пальника працюють нормально.

Мультипаливні пальники працюють на декількох видах палива, а також працюють на газу. Щоб перевірити працездатність пальника на газі, потрібно також додатково придбати балон з газом або заздалегідь мати з собою. Для перевірки горіння пальника на газу потрібно спочатку прикрутити балон до тієї різьби, куди зазвичай прикручується насос, потім пустити газ і почекати кілька секунд (не більше 2-3 секунди) перед тим як запалювати пальник. Зазвичай, у мультипаливних пальників не буває п'єзопідпалювача. Пальник повинен горіти рівно і стійко після перших кількох секунд.

При купівлі газових пальників в першу чергу потрібно перевірити працездатність п'єзопідпалювача. Для цього потрібно прикріпити газовий балон до пальника і поставити стійко на стіл. Потім перевіряють наявність іскри в п'єзопідпалювачі (потрібно клацнути кілька разів кнопкою п'єзопідпалювача). Після цього потрібно повільно відкрити газ на мінімальну потужність і за допомогою п'єзопідпалювача підпалювати. Але щоб уникнути попадання палива в форсунку в рідкому стані пальник потрібно поставити на горизонтальну поверхню і трохи почекати, поки газ в балоні перестане колихатися і прийме статичне положення.

Майте на увазі, що п'єзопідпалювач може не з кожного разу підпалювати пальник. Це нормальна ситуація. З іншого боку п'єзопідпалювач не завжди стабільний у роботі. Наприклад, в горах на високих висотах п'єзоелемент відмовляє. Також п'єзоелемент буде погано працювати при підвищеній вологості, забрудненні пальника продуктами і сажею. Тому в похідних умовах рекомендуємо з собою брати запальничку на разі відмови п'єзоелемента.

 
Сколе - Карпати.інфо