Палац Гредлів PDF  | Друк |
Статті - Про сколівщину

Палац Гредлів – це палац, який розміщений у селищі Демня, що знаходиться в двох кілометрах від міста Сколе. Сам палац Гредлів знаходиться за адресою вул. Князя Святослава, 40, відразу по правій стороні траси Львів-Чоп, якщо їхати від Сколього до Чопу (на південь). Побудований цей палац братами-баронам Гредлями.

Старовинна фотографія Палацу Гредлів

Брати Гредлі свого часу були відомими підприємцями, які володіли багатьма підприємствами, такими як каменоломні, лісопилки, пилорами та ін. Брати побудували кілька вузькоколійок, одна з яких вела до відомої гори Парашки. Займались вони і туристичним бізнесом. На початку ХІХ ст. на Сколівщині налічувалось більше ніж 20 курортних центрів, які відвідували хворі та відпочиваючі Австро-Угорщини.  Крім того, Гредлі розширювали інфраструктуру не тільки міста Сколе але всієї Сколівщини: будували школи, лікарні та ін.
Сам палац побудований в необароковому стилі і в зараз він виглядає досить шикарно.

Сьогодні Палац Гредлів використовується як приміщення для сколівської школи-інтернату.  Сам будинок було передано під школу-інтернат ще у 1956 році за радянської влади. Раніше, на протязі 1944—1955 років він був районним відділком НКВС. Зараз тут навчаються діти-сироти, напівсироти, а також ті, в чиїх селах немає школи. На першому поверсі палацу розміщені початкові класи і бібліотека.

Перед будівлею розміщений шикарне подвір’я. Принаймні воно було шикарним за часів Австро-Угорщини. Добре зберігся фонтан навпроти фасаду будинку. Також збереглись сходи, ковані огорожі і хвіртки. Сам палац чарує своєю красою архітектури як літом так і зимою.

Палац Гредлів

Більше фотографій можна подивитись в нашій галереї:

Подібні матеріали