Цікавий відпочинок:

Рибалка в Сколівському районі PDF  | Друк |
Статті - Туризм та відпочинок в Карпатах

В цій статті описано особливості рибалки на гірських річках Опір, Стрий і їх притоках у Сколівському районі.

Карпатські річки є чудовим місцем для відпочинку та рибалки. У Сколівському районі найбільшими річками є Опір та Стрий. В цих річках та їхніх притоках водяться різні риби, а саме форель, харіус, марена, підуст, окунь, щука, головень, пічкур, верховодка, бистрянка та деякі інші види. Варто замітити, що в останні роки на сколівщині побільшало форелі та іншої риби.

Річка Опір біля Сколього

Найбільший інтерес в гірських річках для рибалок представляє форель. Ловлять цю рибу на різних комах та штучні наживки. Серед комахоподібних в якості наживки для форелі використовують личинки ручейника та рачка.

Ручейник - це личинка великого лугового метелика, сіро-коричневого кольору, що живе біля водойм. Живуть  ці личинки у «чохольчиках», склеєних виділенням павутинних залоз. «Чохольчик» служить їй притулком, разом з ним личинка й пересувається по дні водойми, висуваючи голівку й невеликі чіпкі ніжки. В якості наживки ці личинки можна збирати руками на дні водойм. Зазвичай, ручейники живуть колоніями, тому знайшовши одне місце, можна достатньо їх назбирати.
А рачки – це личинки одноденки. Їх можна знайти у річці під камінням.

Вудилище для ловіння форелі на живі насадки може бути просте: звичайна вудка, до якої прикріплена волосінь з плоским грузилом та повідком. Уловистою снастю є нахлистове вудилище, але ця снасть в Україні не є популярною.
Крупнішу форель можна зловити на штучні наживки з допомогою спінінга. Для цього необхідно використовувати спеціальні форелеві штучні наживки.

Зазвичай на гірських річках ловлять форель у тих місцях, де швидка течія переходить у повільнішу, а також в локальних ямах та за каменями. Також добрим місцем для ловіння форелі і інших риб є мости та повороти рік, де утворюються значні глибини.
Звичайно, найкраще рибалити зранку або перед сутінками.

Крім форелі популярною рибою є марена. Цю рибу ловлять на черв’яка або на виповзка у тих місцях де межують швидка і повільна течії, або на зворотній течії. Ловлять на донну снасть з важким грузилом. Найкраще клює марена вночі.

Варто відмітити, що форель та марена є рідкісними рибами. Тому при ловлі форелі та марени необхідно дотримуватись правила: зловив – відпусти. Також слід зазначити, що форель є дуже вразливою рибою і попавши в руки людини вона отримує тепловий шок. Тому якщо ви плануєте відпустити форель у свою рідну стихію, то необхідно брати її в руки вологою тряпкою або  вологими рукавичками з тканини.

 

Подібні матеріали

Сколе - Карпати.інфо