Водоспад Кам'янка PDF  | Друк |
Статті - Туризм та відпочинок в Карпатах

Водоспад Кам'янка – водоспад на однойменній річці Кам’янка, який знаходиться у Сколівському районі Львівської області поблизу села Дубина. Сам водоспад належить до національного природного парку "Сколівські Бескиди" і є геологічною пам'яткою природи та об’єктом рекреаційного туризму.


Добратись до водоспаду Кам'янка дуже легко. Якщо ви їдете зі Львова маршрутним таксі то Вам необхідно зійти на зупинці в с. Дубина. Навпроти зупинки є хрест та капличка, біля яких є вказівний знак до водоспаду. До цього місця можна також добратись пішки по трасі з міста Сколе (декілька кілометрів), якщо Ви приїхали до міста Сколе електропоїздом.
Якщо ви подорожуєте автомобілем, то це ще простіше – повертаєте з траси Київ-Чоп навпроти зупинки в с. Дубина, переїжджаєте залізничний переїзд і далі – пряма дорога до водоспаду Кам'янка.

 

Дубина


Після залізничного переїзду необхідно пройти (проїхати) міст через річку Опір, після чого ви попадете на контрольно-перепускний пункт заповідника "Сколівські Бескиди". В'їзд і вхід на територію заповідної зони платний: з кожної людини 2 грн. плюс 5 грн. за автомобіль (станом на 2009 рік). Звичайно, можна пішки обійти стороною цей пропускний пункт і не платити, але це Вам займе лишній час та і гроші ці в наш час не є такими вже великими. Крім того, адміністрація заповіднику постійно дбає про благоустрій цієї місцевості та прибирає сміття за туристами, яких тут є завжди багато.

 

Сколівські Бескиди


Пройшовши вверх по дорозі, яка прямує вздовж річку Кам'янка, натрапляємо на міст, справа якого є вказівна табличка до джерела з сірководневою мінеральною водою, яке знаходиться в кількох метрах від мосту. Вода в цьому джерелі схожа на Трускавецьку «Нафтусю». Тому цю воду можна вживати в малих кількостях в профілактичних та лікувальних цілях.


Трохи далі по дорозі зліва Ви нарешті можете побачити сам водоспад Кам'янка, який утворився у мальовничому проломі в гірському хребті. Сама вода водоспаду спадає з масивних кам’яних брил, а знизу на лівому березі річки Камянка розміщені величезні вертикальні скелі.
В літню пору тут завжди людно. Сюди приїжджають екскурсійні групи з міста Львова та навколишніх санаторіїв (Трускавець, Східниця та ін..). Тому тут завжди є багато місцевих продавців різних сувенірів, ягід, грибів та шашликів. Також ці продавці умудряються продавати різний китайський «хлам». Для відпочиваючих при дорозі біля водоспаду є столики, де зазвичай є багато бажаючих випити горілки. Навколо дороги поблизу водоспаду та поляни є багато мангалів, де можна приготувати шашлик самому. Тому в цьому місці завжди є приємний запах копченого шашлику.


водоспад Кам'янка


Трохи вище водоспаду Кам’янка є поляна, на якій можна розбити наметове містечко та пограти у футбол. На самі поляні є дитяча дерев’яна гірка. Тому це є зручне місце для відпочинку з дітьми. Також тут можна покататись на конях (10 грн.).


Катання на конях


Навпроти поляни через дорогу є табличка, яка вказує напрям до озера Журавлиного або мертвого озера. Озеро отримало таку назву, тому що воно має дуже холодну воду з вмістом сірководню, і в наслідок цього в ньому немає риби. Саме озеро та навколишні ліс чарують своєю красою. Навколо озера місцевість є болотиста і берег покритий мохом. З самого озера витікає потічок, який впадає в річку Кам’янка.

 

Журавлине озеро


Якщо Ви не втомились, то можете спробувати сходження на саму гору Ключ, поблизу якої є унікальні кам'яні брили.

Отже водоспад Кам’янка є ідеальним місцем для одноденного сімейного відпочинку з дітьми або компанією своїх друзів.

 

Карта до водоспаду Кам'янка

Топографічна карта маршруту до водоспаду Камянка

 

 

Подібні матеріали

Рейтинг туристических сайтов Украины. Відображено число відвідувачів сьогодні, середнє число відвідувачів за добу, оцінка сайту Сколе - Карпати.інфо