Цікавий відпочинок:

Як правильно підготувати рюкзак для походу PDF  | Друк |
Статті - Все для туриста

Правильне укладання рюкзака має велике значення, в незалежності від того, чи йдете ви в багатоденний похід або на просту прогулянку.

Рюкзак

Головна вимога при укладанні рюкзака: при найменших зовнішніх габаритах він повинен володіти найбільшою місткістю і бути зручним для перенесення. Для багатоденного походу підійдуть великі рюкзаки місткістю 50 - 70 літрів, які виготовлені з щільної міцної тканини, мають ушите дно і надійно прикріплені широкі заплічні ремені.


При укладанні рюкзака є загальне правило: важке кладуть вниз або середину і ближче до спини; м'яке - до спини; об'ємне і крихке - вгору; предмети першої необхідності - в кишені рюкзака. Потрібно старатися укладати речі так, щоб при русі не гриміли погано укладені предмети в рюкзаку.


При укладанні рюкзака важливо запам'ятати місце розташування предметів, щоб при необхідності потрібну річ можна швидко дістати, а не перевертати весь рюкзак.

Досвідчені туристи спочатку ставлять в рюкзак згорнутий килимок, щоб надати йому форму, і великий поліетиленовий пакет (дешево і зручно використовувати пакет для сміття), щоб захистити речі від вологи. Після цього вони до спини укладають спальник або ковдру, інші великі і м'які предмети, потім - важкі консерви, цукор, крупи. Зверху рюкзака і в його кишені кладуть те, що може знадобитися в дорозі. Особисті речі потрібно розкладати в водонепроникні мішки.


Коли всі речі вже укладені, слід надіти рюкзак, щоб перевірити, чи зручно в ньому. Правильно укладений рюкзак повинен щільно прилягати до спини увігнутою стороною. Не рекомендується прикріплювати крупні предмети зовні рюкзака або знизу його. Але іноді цього уникнути неможливо. В цьому випадку ці предмети (намет, спальник, каремат) заздалегідь потрібно загорнути у водонепроникний матеріал і щільніше прив'язати до рюкзака.


Якщо ви йдете в похід групою людей, то вагу рюкзаків можна полегшити за рахунок виключення дублювання деяких речей загального користування. Наприклад, що сім чоловік в групі узяли сім тюбиків зубної пасти по 100 г, 7 шматків мила по 150 г, 7 шматків господарського мила для прання речей по 200 г, туалетний папір, шампунь і т.д.

В даному випадку зайвими виявляться близько трьох або більш кілограмів непотрібного вантажу. Для виключення подібного дублювання потрібно домовитися, хто візьме на себе відповідальність за туалетне приладдя, яке взяти мило і яку зубну пасту. Ці речі можна розподілити між людьми. Звичайно мішечок з ними вішають під час стоянок на видному місці для загального користування.


Хоча більшість речей індивідуальні, але окрім них чимала частина в рюкзаку йде під речі (спорядження) загального користування і спільні продукти харчування. Окрім особистих речей (одяг, предмети особистої гігієни), обов'язково візьміть в піший похід взуття (краще черевики) на міцній підошві. Для довгого походу обов'язково потрібно узяти запасну білизну і шкарпетки. Навіть якщо на вулиці літо і стоїть жара, візьміть теплу непромокальну куртку, шапочку.


Тепер розглянемо приладдя для походу детальніше.

Посуд

1. Кухлі. Зручні кухлі з харчової пластмаси (не крихкої), на відміну від металевих, набагато легші і не обпалюють руки. Хорошим кухлем є металевий кухоль з подвійним дном. Якраз таке дно є хорошим ізолятором, який не пропускає тепло, і чай в цьому кухлі постійно теплий і не обпалює руки.
2. Ложки. Найбільш зручні ложки в похідних умовах - алюмінієві.
3. Миска (тарілка). Миска може бути як пластмасовою, так і алюмінієвою. Але пам'ятаєте, що в холодній воді пластмасу від жиру відмити набагато важче. Добре узяти з собою і велику миску (таз), в якій можна приготувати салат для всієї групи туристів.
4. Ніж не обов'язково брати кожному учаснику походу. Звичайно досить 3-4 ножів на групу з 10-12 чоловік. Ніж потрібно покласти в чохол.

Сокира

Сокира є обов'язковим предметом в будь-якому груповому поході. Для походу краще підходить справжня теслярська сокира. Остерігайтеся китайських сокир, оскільки вони ненадійні і довго не служать. Сокира не повинна мати, щербин, задирок і має бути добре наточена. Заточування сокири потрібно робити для рубки дерев, а не для теслярських робіт. Це пов'язано з тим, що для теслярських робіт лезо сокири заточується дуже тонко. А під час рубки дров при ударі по міцних суках на лезі легко можуть з'явитися крупні щербини і сокира вийде з ладу.

Пила

За допомогою пили можна швидко заготовити дрова, напилити зручні чурбаки для сидіння біля багаття, чудово обладнати і упорядкувати базовий табір. Для невеликої групи в 6-8 чоловік підійде звичайна ножівка з доброю розводкою, упакована для перенесення в чохол або шматок брезенту.

Казани

Для невеликої групи (3-4 людини) замість казанів підійдуть дві трьох і чотирьохлітрові алюмінієві каструлі. У них спилюють ручки і в дірочки кріплять трос. Такі казани можна переносити, вставивши один в одного. Для великої групи туристів (від 6-8 чоловік) бажано брати казани овальної форми на 5 і 7 літрів.

Сковорода

За допомогою сковороди можна не тільки поліпшити смак їжі різними зажарками, але і пекти млинчики або оладки. У похідних умовах краще узяти сковороду з тефлоновим покриттям із знімною ручкою.

Медична Аптечка

Аптечка повинна бути завжди, оскільки в походах бувають ситуації, коли турист може захворіти, підвернути ногу або отруїтися, з'ївши невідомий продукт. Тому завжди в поході повинна бути людина, яка знає основні способи надання першої медичної допомоги і що має під рукою чергову медичну аптечку.

Звичайно аптечка складається з таких основних медикаментів які можуть стати в нагоді для надання першої допомоги:
•  бинти стерильні і нестерильні;
•  бинт еластичний;
•  джгут;
•  пластир бактерицидний і в рулоні;
•  альбуцид або софрадекс;
•  перекис водню;
•  калія перманганат;
•  йод;
•  пантенол;
•  валідол;
•  фенкарол або супрастин;
•  но-шпа;
•  аміак;
•  анальгін або баралгін;
•  цитрамон;
•  беллалгин;
•  вугілля активоване;
•  ножиці.
 
Сколе - Карпати.інфо