Сонячні батареї для туристів PDF  | Друк |
Статті - Спорядження для туриста

Сонячні батареї - це фотоелектричні перетворювачі (або фотоелементи), які перетворюють сонячну енергію в постійний електричний струм. Сьогодні такі батареї стали доступними для туристів, так як в продажу з'явилося багато дешевих сонячних елементів, які можуть успішно використовуватися в якості джерела струму. Наприклад, сонячна батарея може служити для підзарядки мобільного телефону. Також такі батареї можуть служити для інших функцій, таких як для живлення цифрових камер, MP3-плеєрів, ноутбуків, фото-камер, PDA телефонів та GPS-навігаторів.

Як вибрати сонячну батарею для походу

Перед тим, як приступити до вибору сонячної батареї, потрібно розібратися з характеристиками і типами таких пристроїв.

Основним параметром буде вихідна потужність батареї, тому що від цієї потужності буде залежати можливість живлення приладів. Потужність буде прямо пропорційною до площі фото-пластин. Тому що чим більша площа, тим більше сонячного світла перетворюється в електричний струм. Але легко можна здогадатися, що вихідна потужність буде залежати від погодних умов. В ясну літню сонячну погоду в середині дня потужність буде максимальною. А коли на небі багато хмар або вже темно, то потужність буде низька. Тому виробники вказують потужність при певній силі світла або залежність потужності від сили світла.

Так як в залежності від освітлення буде сильно змінюватись потужність, то це означає, що буде змінюватися струм і напруга. Багато приладів такого живлення не люблять. Тому сучасні сонячні батареї мають стабілізатори напруги, які забезпечують стабільну напругу при різних умовах освітленості.

Сонячні батареї

Для туристичного походу підійдуть малопотужні сонячні батареї, які в більшості випадків можна використовувати для зарядки мобільних телефонів, GPS-приймачів і GPS-трекера. Елементи з більшою потужністю незручні в поході, так як вони мають велику площу і незручні в перенесенні.

При виборі сонячної батареї потрібно подивитися на роз'єм, тому що від цього залежатиме те, чи зможете ви підключити її до свого пристрою. Якщо гніздо не підходить, то можна купити спеціальні перехідники.

Де купити сонячні батареї?

Сонячні батареї можна купити в спеціалізованих туристичних магазинах, а також в магазинах побутової електроніки. Звичайно, в цих магазинах такі прилади дорогі. Але є вихід. Можна їх придбати безпосередньо з Китаю в китайському інтернет-магазині. Недолік один - потрібно чекати декілька тижнів. У таких магазинах можна дешево купити якісну електроніку, у тому числі і сонячні батареї. Все інше в їх - це неякісний непотріб (перевірено на досвіді).

Найбільш популярним таким інтернет-магазином є dealextreme.

Все ж давайте розглянемо перший вибраний зарядний пристрій на сонячних батареях:

зарядний пристрій на сонячних батареях

Ця зарядка може видавати потужність зарядки близько 1000mAh і має USB вихід з безліччю перехідників. На виході має напругу 5В і струм 500mA. Тому з допомогою такої зарядки можна успішно заряджати будь-який мобільний телефон або інший пристрій. Крім цього, це зарядний пристрій має також внутрішню батарею, що дозволяє заряджати пристрої в темний час доби.

Можна пошукати й інші зарядники.

Примітка: особливість цих інтернет-магазинів, що оплата в них здійснюється з допомогою платіжної системи PayPal. В цій системі необхідно активувати банківську картку. Більш детально про це описано тут: