Відпочинок у Нижньому Синьовидному PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Нижнє Синьовидне

Відпочинок в Карпатах з кожним роком стає популярнішим. Цьому сприяє розвиток інфраструктури та зеленого туризму в цьому регіоні України. З другої сторони відпочинок у Карпатах, а особливо у Сколівському районі є набагато дешевшим в порівнянні з морським побережжям та зарубіжжям. При цьому якість надаваних тут послуг набагато порядків вища.

Тепер розглянемо особливості відпочинку в селі Нижнє Синьовидне, яке знаходиться на півночі Сколівського району Львівської області. Саме тут починаються Карпати. Перші гірські хребти зблизька ви зможете побачити як раз в Нижньому Синьовидному, якщо проїжджатимете міжнародною трасою Київ-Львів-Чоп (М-06) або поїздом в напрямку Ужгорода.

Нижнє Синьовидне

Саме село Н. Синьовидне розміщене в долині річки Стрий і оточене з двох боків горами. Навколишні гори здавна славляться великою кількістю грибів та ягід. В цьому Ви зможете переконатись, якщо подивитесь на місцевих жителів, які кожного дня продають тут ці гриби.
Звичайно, в самому селі при дорозі також продають екологічно-чисті яблука, які вирощені в садах Нижнього Синьовидного. Тому відпочиваючи тут можна купити домашні овочі та фрукти. А самі ж гриби та ягоди можна пошукати в навколишніх лісах. Господиня приватної садиби «Надія» розповідала про туристів, які в неї проживали та одночасно збирали гриби продаючи їх на дорозі. Ось так можна не тільки відпочити в Карпатах, але і добре заробити. Адже у 2010 році 1 кілограм білих грибів коштував 80 гривень.

Білі гриби

Звичайно відпочинок у Нижньому Синьовидному можна організувати різними подорожами. Звідси у кількох кілометрах на схід знаходиться село Розгірче, де є відомий скельний монастир. В цьому монастирі кімнати видовбані в скелях. Більше детально цей монастир описаний тут: https://skole.com.ua/uk/papers/7-skolivszina/24-pmonastir.html

Проїхавши трошки на південь за селом Верхнє Синьовидне в кількох кілометрах перед містом Сколе є поворот на ліво в село Кам’янка. Тут дорога проходить по мосту через річку Опір, а потім по лісу до відомого водоспаду Кам’янка. Тут крім водоспаду є галявина з дитячим майданчиком для відпочинку. Також рядом є цікаве озеро Журавлине. Більш детальні ці місця описані тут: https://skole.com.ua/uk/papers/13-turizm/63-kamynka.html.

водоспад Кам’янка

Село Нижнє Синьовидне відоме тим, що звідси починаються декілька туристичних маршрутів. Перший – це маршрут до скель Довбуша. До них можна добратись через села Тишівниця та Труханів. Другий маршрут – це маршрут через село Труханів на гору Ключ. Третій маршрут – це промаркована туристична стежка №11, яка простягається через Комарницькі гори. Ці гори знаходяться на заході від села Н. Синьовидне та цікаві тим, що в цих горах є багато чудових скель та масивних каменів. Найбільш відомі з цих скель – це залишки фортеці Тустань, які знаходяться поблизу села Урич. Саме в цьому селі кожного року проводиться фестиваль середньовічної культури, де проводяться показові бої, виступають різні колективи пісні та танцю та ін. Слідкуйте за новинами на нашому сайті про точну дату проведення цього фестивалю.

Тустань

І не забуваємо про відпочинок на річці Стрий, яка протікає повз село. Тут ця річка є чистою та не забруднена промисловими викидами. Тому влітку можна приємно покупатись в чистій воді або порибалити.

річка Стрий

Щодо проживання в Нижньому Синьовидному, то детальна інформація представлена тут: