Про село Нагірне PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Нагірне

Нагірне - це невеличке село в Сколівському районі, яке знаходиться біля траси Київ-Чоп, якщо їхати з села Тухолька до села Сможе. Населення села Нагірне становить лише 133 осіб. Належить село до Сможенської сільської ради.

Колишня назва села - Аннаберг (Annaberg), яку воно отримало в 1835 році за часів Францисканської колонізації в XIV ст. Саме в цей період на сколівщині оселились понад 600 сімей з Німеччини та Австрії.

В селі Нагірне знаходиться Шостий хрест "Джублика" на найдовшій у світі "Хресній дорозі", яка була закладена у 2004 році. Ця дорого тягнеться від м. Львова до місця появи Пресвятої Родини у Джублику на Закарпатті. (с. Нагірне, 685-ий км.). Весь проміжок містить 15 аналогічних хрестів, які символізують 15 стацій страстей Ісуса.

Поблизу села Нагірне на схилах хребтів беруть початок багато потоків, які перетворюються в річку Сможанка, що впадає в річку Стрий. З півночі села простягається хребет Должки та знаходиться гора Должка (1056 м.).

В західному кінці села Нагірне знаходиться безкоштовне місце для відпочинку «Долинівка», яке розташоване у хорошому місці, біля лісу та дороги (легко доїхати автомобілем). Звідси відкривається чудовий краєвид. Тут серед соснових дерев розташовані альтанки, столики та лавочки. Дозволяється розвести багаття. Також тут туалет.


 
Рейтинг туристических сайтов Украины. Відображено число відвідувачів сьогодні, середнє число відвідувачів за добу, оцінка сайту Сколе - Карпати.інфо