Цікавий відпочинок:

Cвяткування Петра і Павла в м. Сколе PDF  | Друк |
Новини - Новини міста
Вівторок, 13 липня 2010 16:49

12 липня за новим стилем — день святих Перво-верховних Апостолів Петра і Павла, або, як кажуть наші селяни, «Петра». До свята Петра й Павла готувалися колись в Україні як до великого свята: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, вбирали подвір'я.


Ранком у цей день, звичайно, всі йшли до церкви. Дівчата вбирали свої голови вінками з польових квітів, а особливо червоними маками. Повернувшись з церкви, люди розгівлялися мандриками. Мандрики — це пампушки печені з пшеничного тіста, яєць і сиру. Сама назва походить ніби від того, що, мандруючи по світі, Петро з Павлом живилися «мандриками».

В цей день зозуля перестає кувати; селяни кажуть, що вона мандриками подавилася, бо ж украла в святого Петра одну мандрику й за це її Бог покарав тим, що вона на Петра давиться мандрика,чи й перестає кувати. А якщо кує зозуля й після Петра, то це, за народнім віруванням, віщує нещастя.

На другий день після «Петра» є теж свято, але наполовину менше, і називається воно «Полупетра» або «Петрового батька» . На Слобожанщині колись у цей день різали трьох півників і варили борщ у трьох горнятах — «три борщі, бо святий Петро три рази відрікався від Христа».

Цікавими й неповторними були святкування цього року і в м. Сколе. Як до вулика з'їжджається молодь цілого району аби разом посвяткувати, поспівати, відпочити, позмагатись.

Святкування Петра і Павла в Скольому

Проте, цьогорічні святкування запам'ятаються ще й тим, що було закладено Хрест під будову нового храму Миколая Чернецького для молоді та молодих сімей та конференція: "Як організувати приватну пенсію. НПФ "Покрова" - перший український церковний пенсійний фонд".

НПФ "Покрова" заснований Українською греко-католицькою церквою в особі Блаженнішого Любомира Гузара і розпочав свою діяльність 1 вересня 2008 року. Станом на 30 червня 2010 року загальна вартість активів становила 516 226 грн., чиста вартість активів становила 513 673 грн., кількість учасників - 601 особа.

Дай, Боже, аби до пенсії ми так готувались, як до "Петра"!

З метою отримання додаткової чи уточнюючої інформації Ви можете звертатися:

1. Інформаційно- консультаційний центр м. Сколе: 82600 БФ «Карітас Сколе», м. Сколе, вул. Шевченка 7а/1, тел.: (251) 2-00-50 або 095-527-58-15 (о. Володимир Борис), 093-95-86-780 (Черкай Марта);

2. за телефонами:  0-800-503-639 (дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні) або (044) 207-02-97;

Підготувала: Наталя Копичин
регіональний координатор
Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів
Львівської області

 
Сколе - Карпати.інфо