Цікавий відпочинок:

У Сколе перепоховали останків вояків 1-ї світової війни PDF  | Друк |
Новини - Новини міста
Середа, 12 серпня 2009 20:50

8 серпня 2009 року завершилася археологічно-пошукова експедиція студентів історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка та фахівців комунального підприємства Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій «Доля». У розкопках також брали участь курсанти Львівського інституту Сухопутних військ.

Ці археологічні роботи були розпочаті у липні 2009 року в Сколівських Бескидах на горі Татарівка біля села Нижня Рожанка.  Мета цих робіт - пошук невідомих «санітарних поховань» військовослужбовців армій Австро-Угорщини та Російської імперії, які загинули у районі цієї вершини в лютому-березні 1915 року під час Карпатської операції російської армії. Археологічну експедицію очолював кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

Впродовж археологічних робіт в понад 20 ямах на схилах Татарівки було знайдено останки 46 вояків. Про те, що у санітарних похованнях перебували тіла солдатів двох імперій, свідчить аналіз знайдених особистих речей та військової амуніції. Зокрема натільних хрестиків, кокард, блях від поясних ременів, фрагментів одностроїв – погон та ґудзиків тощо.

Вказати точну кількість росіян та австро-угорців зараз неможливо – частина останків перебувала у поганому стані через довгий вплив природних факторів, або ж від втручання  «чорних копачів». Для отримання більш детальної інформації про останки необхідне додаткове дослідження знахідок – розповів Ярослав Онищук.

У місті Сколе було виділено місце на новому цвинтарі для гідного поховання останків військовослужбовців. Урочиста церемонія самого поховання відбулася у суботу, 8 серпня 2009 року. Останки воїнів було складено у три спеціально виготовлені труни. Священики основних християнських релігійних конфесій відслужили над ними поминальний молебен. На церемонії також були присутні представники місцевої влади, Генконсульства Російської Федерації, голова Державної міжвідомчої комісії з питань вшанування пам’яті жертв війни і політичних репресій Святослав Шеремета.

 

 
Сколе - Карпати.інфо