Цікавий відпочинок:

Велосипедний туризм в Карпатах PDF  | Друк |
Статті - Туризм та відпочинок в Карпатах

Велосипедний туризм - це популярний вид активного відпочинку, що має безліч різновидів: від невеликих прогулянок і екскурсій до складних велосипедних подорожей.

Велосипедний туризм - це подорожі на велосипеді, один з видів спортивного туризму - масового і популярного спорту.

Маршрути велосипедного туризму прокладаються в різній місцевості: по путівцях, по рівнинах і через гірські перевали. Для велосипедного туризму розроблені спеціальні конструкції велосипедів.

По велосипедному туризму проводяться змагання різного рангу, привласнюються спортивні розряди і звання. Загалом, все так само, як і в інших видах спорту. І в теж час велосипедний туризм багато в чому незвичайний вид спорту. Це не тільки швидкість і фізичні навантаження, але і спілкування з друзями, вечори біля багаття, захоплюючі види природи і багато що, багато що інше. Не кажучи вже про те, що велосипедний туризм, мабуть, був одним з перших екстремальних видів спорту.

Велосипедний туризм обов'язково повинен відповідати правилам, залежно від категорії складності що визначають протяжність і тривалість маршруту, набору перешкод, складу групи і т.д. Що у свою чергу примушує проходити маршрут в швидкому темпі, проявляти високі морально-вольові якості і застосовувати навики подолання, перешкод, що визначають категорію складності маршруту.

На наш погляд велотуризм позбавлений недоліків, а ось переваг у нього маса.

По-перше, велосипедний туризм дозволяє долати за похід дуже великі відстані. Тільки у автомототуризмі відстані більше, але в цьому випадку ви обмежені у виборі дорогі можливостями транспортного засобу, позбавлені контакту з природою. Велосипед же дозволяє насолоджуватися швидкою зміною вражень і подивитися величезний район не заважаючи при цьому відчувати кожен метр дорогі, кожен подих вітерця.

По-друге, як вже було згадано вище, висока швидкість велотуризму забезпечує швидку зміну вражень. У велосипедному поході ви можете один день пробиватися через сніги серед високих вершин, на наступний загоряти біля теплого моря, потім йти крізь густий ліс через численні броди, а через два дні їхати по сухій напівпустелі, де до далекого горизонту не єдиного дерева. Пішехідники і гірники можуть дорікнути велотуристів, мол ви ніколи не побачите ті місця, де буваємо ми. Але це не так, ніщо не заважає доїхати до цікавого, не прохідного на велосипеді, ділянки, а далі зробити на один два дні пішохідну прогулянку. Таким чином, можна сходити хоч на Ельбрус. І в той же час на велосипеді можна дістатися до таких місць, куди на машині проїхати неможливо через погану дорогу, а пішки дійти не можна через їх віддаленість. Загалом, для велосипедного туризму немає недосяжних місць.

По-третє, якщо інші види туризму обмежені у виборі району (у гірський похід не можна ходити на рівнині, у водний похід не можна сходити в пустелю), то для велотуризму доступні всі райони: Карпати, Крим, Памір і Чукотка, Кавказ і пустелі Середньої Азії, кольська тундра і монгольські степи. Крім того, велотуризм всесезонний вид туризму. У велопоходи можна ходити і взимку і літом, і весною і осінню. Дуже цікаві зимові маршрути проходять в Сколівському районі. Навесні цікаво сходити в квітучу пустелю, а восени насолодитися відмінною погодою на Кавказі.

Отже, підведемо підсумки. Для велосипедного туризму характерні швидкі динамічні походи з різноманітними перешкодами, часта зміна вражень і великі відстані, що покриваються. Велосипедні походи можуть проходити практично в будь-якому районі і у будь-який час роки. Велосипедний похід дозволяє досягти тих місць, які недосяжні іншим чином через свою віддаленість. Недаремно велосипедним туризмом, як правило, займаються люди з холеричним характером. Велосипедний похід повинен бути веселим і активним.

 
Сколе - Карпати.інфо