Цікавий відпочинок:

Про село Урич PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Урич

Урич – село у Сколівському районі Львівської області. Село засноване у 1369 році та розміщене на південь від відомого курорту Східниця. В селі протікає однойменний потік Уричанка.

Село Урич
Саме село знаходиться в котловині, а з північного заходу на південний схід котловини лежить пасмо скельних груп ямненського пісковика. Скелі являють собою ерозійні останки масивних пісковиків палеоцену (абсолютний вік 55 млн. р.). Камінь цих скель вільно проглядається з території села. Саме ці скелі представляють давньоруський наскельний оборонний комплекс Тустань, який належить до Державного історико-культурного заповідника «Тустань». За княжих часів тут було місто-фортеця, яке з утворенням Київської Русі перетворюється на важливий форпост західних рубежів держави та на її важливий митний пункт. В літописах ця фортеця згадується під назвою Тустань. Свою назву наскельна фортеця отримала від словосполучення слів «тут стань», тобто стань і покажи що везеш й заплати мито.

Схема Тустані
Про походження назви села Урич писали так: "Колись давно на місці теперішніх скель один князь побудував собі замок, в якому він мав проживати. Але якось одного разу він пішов у похід. Коли він вернувся з походу, то побачив, що його замок горить, чи татари напали, чи хтось інший запалив. І тоді він закричав: "Горіш, горіш!" Від того потім і назвали село Оріч, а потім Урич. Цей князь мав і доньку Параску, яка скоро вмерла. Він її поховав на горі, яку потім почали називати Парашка."


У 1970 р. в селі Урич проводились зйомки художнього кінофільму «Захар Беркут». Мешканці села брали участь у зйомках цього фільму.


У селі Урич варто відвідати  музей історії міста-фортеці Тустані, який працює щодня (окрім понеділка та вівторка). Серед визначних пам'яток є також місцева церква, яка є пам'яткою архітектури XIX ст.

Церква Святого Миколая в с.Урич

 
Сколе - Карпати.інфо