Цікавий відпочинок:

Про село Тухолька PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Тухолька

Тухолька — село Сколівського району Львівської області, яке розміщене в долині річки Бримівка. На півночі від села є гора Должка (1056.6 м.).  Населення села становить близько тисячі осіб. Орган місцевого самоврядування - Тухольківська сільська рада.

В селі є середня загальноосвітня школа (телефон: 3212).

Село Тухолька є перспективним для розвитку туристичної інфраструктури, так як на схід знаходиться на відстані 5 кілометрів витяг гірськолижного комплексу Плав’є.

Село Тухолька відоме тим, що у м. Львові в парку-музеї  «Шевченківський гай» є хата 1910 року з цього села. Ця хата належала сільському війту Ф.Барні. Вона складається з двох житлових приміщень, розділених сіньми. До правого приміщення примикає комора. Стіни бойківської хати складені з різаних брусів, які на кутах в'язані у замок "риб'ячий хвіст". Дах двосхилий, покритий гонтою. Хата прикрашена різьбою за традиційними мотивами: розетами, рослинним та геометричним орнаментом. Автор І.Волошин. Хата відтворена в музеї в 1974 р.

З селом Тухолька пов’язаний такий народний переказ:
Після нападу татар на село Тухлю, троє селян пішли в гори і вийшли біля річки Бримівка. Збудували вони собі тут колибу, щоб перезимувати. Потім вирішили поселитись тут і побудувати собі житло. Спочатку перший чоловік побудував собі хату, пізніше і другий збудував. Займались ці селяни спочатку рільництвом. Зерно вони молотили і на великих каменях розтирали його на муку. Зробили багато посуду з глини та дерева. Через кілька років подумали завести худобу. Для цього вони вернулись в рідне село Тухлю по корів.  Пізніше село розбудувалось вниз і його назвали Тухолькою, тому що перші поселенці походили з Тухлі.
Переказують, що першими в Тухольці поселилися Іван Росів, Максим Шмигельський та Петро Баландович.

 
Сколе - Карпати.інфо