Цікавий відпочинок:

Про село Сможе PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Сможе

Герб СможеСможе — село Сколівського району Львівської області, яке розміщене в долині річки Сможенка, яка на сході від села впадає в річку Стрий. На північно-захід від села знаходиться гора Должка (1040,7 м.),  а на півдні – гори Голстилув (1017,0) і Добце (1041 м).

Населення села становить 655 осіб. Орган місцевого самоврядування - Сможенська сільська рада.
За Другої Речі Посполитої до 1934 року село складалося із двох сіл - Сможе-Містечко (Smorze-Maisteczko) і Сможе-Дольне (Smorze-Dolne).

Сможе є старовинним село, яке відоме ще з 1553 р. Навіть містечком встигло побувати: за привілеєм польського короля Августа ІІ від 24 жовтня 1760 р. Сможе отримало магдебургію та герб. Герб Сможе Нижнього датується 1760 роком, на якому зображено рицарський хрест на полі, а над ним золота зірка між літерами "S.N.". Хоча в Сможе було лише 200 жителів, але про міський статус нагадували ярмарки, що проводилися двічі на рік, крамнички, ремісничі майстерні - і обов'язкова ратуша. Ремісники були не лише місцеві: поряд існувало три німецьких колонії (Феліцієнталь, Аннаберг  і Карлсдорф).

В селі збереглася Дерев'яна тризрубна та триверха церква св. Михаїла (1874), яка є пам'яткою архітектури державного значення. Ця церква знаходиться при трасі Київ-Чоп, на сільському цвинтарі.

 
Сколе - Карпати.інфо