Цікавий відпочинок:

Про село Плав'є (Плав’я) PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Плав’є - Плав’я

Плав’є (Плав’я) – село у Сколівському районі Львівської області, яке розміщене в долині рік Бримівка та Плав’є на відстані кількох кілометрів на північ від села Тухолька (або на південь від села Орява). Ці дві річки в місці впадіння одна в одну утворюють нову річку під назвою Головчанка. Населення села становить понад 1370 осіб. Орган місцевого самоврядування - Плав'янська сільська рада.

річка Андрусівки (Плав’є) в селі Плав’я. Далеко видніється старовинна церква.

Село Плав’є починається від автомагістралі Киїів-Чоп та простягається на схід вздовж річки Бримівка, а потім повертає на південь в долину річки Плав’є.  З заходу село Плав’є оточене хребтом Должки, на якому височіє гора Должка (1056,6 м). На півночі від села є гора Романовець (886,7 м.), а з сходу село оточене горами Горби (863,7 м.), Пшонець (1072,7), Прислонець (861 м.) та іншими вершинами, за якими на схід височіє відома гора Тростян (1232,3 м.), яка є популярним місцем любителів екстремального гірськолижного відпочинку. На заході розміщена гора Колоска (867,1 м.), яка відмежовує південну частину села Плав’є від села Тухолька.

Поворот на село Риків

Гірськолижний комплекс Плай

 

З історичних джерел відомо, що село Плав’є засвідчене вперше в писемній пам’ятці під назвою Сплав’є, яка  походить від села сплав’є – назви місцевості, на якій у минулому, мабуть, сплавлялось дерево якоюсь річкою, що тут протікають – Бринівкою чи Вадрусівкою.

Саме ж село Плав’є відоме тим, що тут є новий сучасний витяг. Цей витяг є 4-містний, крісельний та має довжину 1000м з перепадом висот 260м. Основний схил для катання на лижах має відносно стрімку верхню частину, яка переходить у відносно спокійний спуск, який закінчується пологим полем. Підйом до вершини з допомогою витягу триває приблизно 8 хвилин.

В загалом тут є 6 лижних трас, різних ступенів складності, 14 снігових гармат, 4-х крісельний підйомник Допельмаєр. Також є бугель. Є відпочинковий комплекс з пунктами прокату гірськолижного спорядження та можливістю допомоги інструктора.

З архітектурних споруд в селі Плав’є цікавою є дерев’яна церква Святого Архистратига Михаїла з каплицею. Ця церква збудована коштом власника спортивно-відпочинкового комплексу «Плай».

У центрі села є дерев’яна церква Івана Хрестителя (1905 р.):

Івана Хрестителя (1905 р.)

 
Сколе - Карпати.інфо