Цікавий відпочинок:

Про село Козьова PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Козьова

Козьова – село Сколівського району Львівської області, яке розміщене в долині річки Орява. Вздовж села проходить автомобільна траса M 06 (E 50) Київ-Львів-Чоп.

Тут є школа-ліцей від Львівського Національного Університету. Повз село проходить магістральний нафтопровід «Дружба», а також тут розміщена нафтоперекачувальна станція «Карпати». На півночі села біля дороги є джерело з питною водою, біля якого зупиняються поповнити воду подорожуючі та вантажоперевізники.

Церква в Козьові

Вважається, що дата заснування села є 1538 рік. Так у збірнику «Легенди та перекази про оселі» автор фольклорного циклу «Писана криниця» Василь Сокіл подає переказ про заснування села Козьова. Згідно з цим переказом при першій навалі татар на Карпатський край в горах ховались люди від татар. Але щоб вижити, вони ходили на полювання. Та одного разу далеко відійшли від своєї схованки, та заблукали. Вийшовши на одну гору, вони побачили багато диких кіз. Тому зраділи ці люди, так як кози дозволять їм тут довго проживати та забезпечать м’ясом. Тому дали назву горі – Козій. Пізніше в долині річки Орява люди почали орати, сіяти та вирощувати хліб. З часом розбудували хати та поселились тут люди надовго. Так відомо, що першим біля Козія побудував хату Андрій Русина, а другим номером була хата Семена Климаша. Пізніше село назвали Козів, а сьогодні це село пишеться Козьова.

 
Сколе - Карпати.інфо