Цікавий відпочинок:

Про село Климець PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Климець

Климець - село на півдні Сколівського району, яке знаходиться на трасі Київ-Чоп біля Верецького перевалу. Населення села становить 342 осіб. В селі є пам'ятка архітектури - церква святої Євхаристі (1925 рік).

Повз село протікає однойменна річка Климчанка, яка впадає в річку Стрий на півдні села. В селі проходить нафтопровід Дружба. На півночі села Климець знаходиться гора Добце (1041 м.), на заході - г. Прутуч Верх (999,9 м.), на Сході - г. Похар (862 м.).

Село Климець засноване німецькими колонізаторами, які за австрійських часів заснували колонію Карлсдорф (нім. Karlsdorf), ця колонія існувала до початку Другої світової війни.

Але є ще легенда про заснування села Климець: Село заснували люди, які оселилися в Жупанському потоці (теперішня річка Стрий), який протікав через село Жупани, яке знаходиться в кількох кілометрах на схід. Цей потік від села Жупани сходиться у клин. Звідси і походить назва села Климець.

Цю місцевість заселяли Хром'яки, Гички, Салагани… Вони вирубували ліс, будували хати та займались землеробством та скотарством. Але люди села почали пізніше хворіти невідомою хворобою (імовірно чумою) та масово помирали. Залишився в живих один чоловік, якого звали Клим. Цей чоловік і вважається засновником села Климець, звідки походить друга версія назви.

З історичних джерел відомо що в 1843 році дідич Сможого Кароль Шейф фундував тут парафію РКЦ, яку 1861 року перенесли до Фелізенталю. У 1845 р. маєток в селі купив граф Станіслав Марцін Скарбек - фундатор теперішнього Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (м. Львів).

 


 

 
Сколе - Карпати.інфо