Цікавий відпочинок:

Приховані камери в Сколівських Бескидах PDF  | Друк |
Новини - Загальні новини
Неділя, 15 листопада 2015 11:28

У фототеці працівників Національного природного парку "Сколівські Бескиди" зберігаються тисячі оригінальних світлин з життя дикого світу. Їх не запозичили у пошуковій системі Gооglе, а зробили самі. Точніше, цю роботу замість людей виконали приховані камери, так звані фотопастки, які прилаштовано у потаємних місцях заповідника, переважно на стовбурах дерев.

Дика рись сфотографована прихованою камерою в Сколівських Бескидах

П'ять камер марки Ltd. Асогп (їх вартість коливається від 400 до 1000 доларів) подарували сколівським єгерям небайдужі до природи люди. Незвичну апаратуру застосовують для дослідження території, для спостереження за звірами, яких занесено до Червоної книги. За фотографіями лісівники ведуть облік тварин, визначають їхню стать, вік. Скажімо, по рогах оленя, чия фізіономія потрапила в об'єктив, упізнають "старих знайомих", а також - новачків.

Камери "помічають" все, що рухається на відстані 20 метрів. Залежно від установок вони роблять серію знімків або відео-ролик на 12 секунд. Відзняті матеріали накопичуються на карті пам'яті, яку згодом єгері замінюють новою флешкою. При добрих акумуляторах влітку  камера  може  працювати у безперервному режимі протягом місяця, взимку — 2-3 тижні. Вночі "прихована камера" знімає в інфрачервоному режимі.

- Ми звіра знаємо не лише по слідах, а, так би мовити, в лице, - розповів кореспондентові "Високого Замку" головний еколог "Сколівських Бескидів" Олег Куликів. - На електронні носії зафіксовано всіх звірів, які живуть у Карпатах. Інколи за день доводиться сортувати п'ятсот, а то й більше знімків.

Журналісти Високого Замку запитали у нашого співрозмовника, чи не боїться він, що завжди обережні звірі, скажімо, той же ведмідь, помітивши, що за ним "спостерігають", може пошкодити пристрої.

- А тварини бачать камери. Не бояться їх. Підійшли, подивилися, понюхали, зрозуміли, що жодної загрози їм не спричиняють - і йдуть собі далі. У нас є фотографія вовка, який, не лякаючись  "фотопастки",  доїдає свій трофей...

Цікаво, що ці фотокамери мають функцію автоматичного пересилання знімків. Клацнули на ведмедя — і через мить його "фейс" з допомогою ММS, SМS потрапляє на комп'ютер чи мобільний телефон єгеря. "Фотопастка" у потаємному місці може зафіксувати навіть браконьєра — тож краще цим типам у заповідник не потикатися.

Іван Фаріон, Сколівський район,

Львівська область

 
Сколе - Карпати.інфо