Цікавий відпочинок:

Рідкопаливні пальники PDF  | Друк |
Статті - Спорядження для туриста

Рідкопаливні пальники - це пальники, які можуть працювати практично на всіх видах рідкого палива - гасі, бензині, спирті, ефірі петролейному і т.п. Сьогодні найбільш популярним рідким паливом для туристичних пальників є спеціальний очищений бензин "Калоша" (він же БР-1), який за своїм основним призначенням використовується як розчинник для розрідження фарб, емалей і знежирення поверхонь, призначених для склеювання. Але для якісних пальників можна використовувати звичайний бензин. У цьому випадку важливо періодично чистити пальник.

Дуже хорошим паливом є петролейний ефір (нефрас) - чисте і дуже калорійне паливо, яке не має запаху, і на відміну від бензину, не дає жодної кіптяви при розпалювання, не засмічує пальник.

Сучасні пальники є мультипаливні, тобто вони можуть працювати як на бензині, так і на газі. Прикладом такого мультипаливного пальника є пальник Kovea KB-0603 корейського виробника Kovea.

Kovea KB-0603

Тепер розглянемо плюси і мінуси рідкопаливних пальників.

Переваги рідкопаливних пальників:

  1. Пальник вигідніше експлуатувати, так як очищене рідке паливо коштує дешевше газових картриджів. Також можна використовувати звичайний бензин, який можна купити на будь-якій заправці.
  2. Ці пальники відмінно працюють навіть при дуже низьких температурах. Мороз практично не впливає на рідке паливо. Тоді коли газові балони при низьких температурах не працюють.
  3. За допомогою створеного насосом тиску забезпечується повне вигорання палива.
  4. Рідкопаливні пальники є більш екологічні, так як не потрібно викидати відпрацьований газовий картридж.

Недоліки рідкопаливних пальників:

  1. Мають великі розміри і вагу, порівняно з малими газовими пальниками.
  2. При заправці паливного балона можна вимазатися в бензині.
  3. Щоб запалити пальник, потрібно спочатку накачати тиск в паливному балоні, а після цього протягом декількох хвилин прогріти трубку подачі палива.
  4. Пальники мають низький діапазон регулювання і велику інерцію. Це означає, що пальник на рідке паливо працює або занадто потужно, або занадто слабо.
  5. Рідкопаливний пальник необхідно періодично чистити.

Хто користується рідкопаливними пальниками?

Рідкопаливні пальники використовують альпіністи, горні туристи, водники. А також використовують ці пальники люди, які літають у віддалені райони, так як газові балони заборонені до провезення в повітряних суднах, а купити газ на місці просто ніде (бензин легше купити). І звичайно рідкопаливні пальники використовують для приготування їжі в холодних умовах, коли температура становить нижче 20 ° С (любителі гірських, піших зимових і лижних походів, мисливці та рибалки в суворих полярних широтах).
З іншого боку такі пальники зручні для автолюбителів, так як паливо для пальника в цьому випадку завжди є під рукою.

 
Сколе - Карпати.інфо