Цікавий відпочинок:

Огляд мультитула Ganzo G202 PDF  | Друк |
Статті - Спорядження для туриста

Мультитул (з англійської Multi - багато, Tool - інструмент) - це набір різних інструментів, які складені в одному компактному корпусі. Усі інструменти підібрані таким чином, щоб можна було їх максимально використати в похідних умовах. Мультитул може містити ножі, напильники, шило, кусачки, викрутки, плоскогубці, лінійку, ножиці та інші елементи, які можуть складатись і розкладатись з однієї основи. Основне для мультитулів - це компактність та багатофункціональність. З допомогою одного мультиінструмента можна робити багато речей, починаючи відкриванням консервної банки і закінчуючи ремонтом спорядження чи велосипеда. Вони є легкі, надійні і займають мало місця. Тому в першу чергу такі інструменти використовують туристи, рибалки, мисливці, велосипедисти та автолюбителі. Також така річ може пригодитись в домашніх умовах.

На ринку мультитулів присутні достатньо виробників. Це такі виробники як Victorinox, Ganzo, Leatherman, SOG, Gerber, Fox, Partner, CRKT, Swiss+Tech, Outwell та інші. В цьому огляді розглянемо мультитули виробника Ganzo, який відрізняється оптимальним співвідношенням якість-ціна.

Порівняння мультитулів Ganzo

Не дивлячись на те, що компанія «Ганзо» знаходиться в Китаї, усі інструменти дуже якісні та довговічні. Компанія «Ганзо» вже 20 років в основному спеціалізується на виробництві ножів та мультитулів.

Ножі та мультитули виготовляються з якісної нержавіючої сталі марки 440 С. Ця сталь є дуже твердою, тому вона витримує великі навантаження. Усі компоненти для виготовлення інструменту є сертифіковані. Дизайн усіх мультиінструментів добре продуманий, тому цей інструмент зручний в користуванні та безпечний. Заточка в усіх інструментах - лазерна.

Усі мультиінструменти «Ганзо» можна поділити на три групи, які відрізняються кількістю наявного функціоналу та ціною.

Перша група - це базова група, в якій лише 11 інструментів (моделі G104S, G2019S). Модель G104S є найбільш компактною;

Друга група - це проміжні моделі (G202B, G202, G201H, G108 та інші), в яких є близько 20 інструментів;

ТОП група - це найдорожчий мультитул, в якому може бути 26 інструментів. Також ці моделі мають можливість фіксації інструменту у відкритому положенні. Це моделі G301, G301 B, G302 B.

Усі мультитули усіх трьох груп можна знайти як на сайті виробника (на жаль там тільки китайська та англійська мови) та на сайтах інтернет-магазинів, наприклад тут.

Тепер зупинимось на огляді мультитулу Ganzo G202, який містить 24 інструменти та належить до другої групи моделей.

Комплектація Ganzo G202

Ganzo g202 - комплектація

Поставляється мультитул в маленькій картонній коробці, яка містить:

 • Нейлоновий чохол з возмжность кріплення на пояс;
 • Мультитул;
 • Набір біт (насадок на викрутку);
 • Гарантійний талон.

Основні характеристики Ganzo G202

 • Тип мультитулу: повнорозмірний;
 • Вага: 0,27 кг;
 • Розміри: 102 х 50 х 18 мм;
 • Довжина у відкритому стані: 165 мм;
 • Матеріал: сталь 440 C;
 • Колір: сірий;
 • Виробник: Ganzo;
 • Кількість інструментів: 24;
 • Перелік інструментів: плоскогубці, кусачки, відкривачка для пляшок, консервний ніж, маленька викрутка плоска, ніж, ніж з зубчастим лезом, ножиці, пила, шило, 12 викруток (змінні насадки в комплекті).

Тепер розглянемо все це детальніше.

Детальний огляд мультитулу Ganzo G202

Слід відмітити, що усі інструменти виймаються з мультитулу без складування попереднього, що дозволяє одночасно вийняти в робоче положення декілька інструментів. Нижче опишемо кожен інструмент детальніше.

Плоскогубці з кусачками

Мультиінструмент Ganzo G202 містить стандартні плоскогубці разом з кусачками. Плоскогубцями можна виконувати різні роботи, починаючи з вигинання дроту та утримування різних предметів. З допомогою кусачок можна перерізати дріт та інші вузькі предмети. Між плоскогубцями та кусачками розміщений зубчастий затискач, з допомогою якого можна відкрутити болт або гайку.

Із складеного стану плоскогубці розкладаються шляхом розсуванням двох частин мультитула. Ще однією зручністю інструменту є те, що плоскогубці мають пружину, яка розсуває їх у попередній стан, що дуже полегшує роботу.

Розкладання мультитула Ganzo G202 для роботи плоскогубцями та кусачками

Ganzo G202: 1 - плоскогубці, 2 - зубчастий затискач, 3 - кусачки, 4 - пружина.

Зубчасте лезо

Зубчастий ніж має 13 зубчиків, які достатньо загострені. З допомогою цього ножа можна робити різні види робіт від чищення риби до перерізання різних шнурів.

Ganzo G202: Зубчастий ніж

Відкривачка пляшок та консервів

Відкривачка буде корисною як в туристичному поході, так і на рибалці для відкриття пляшок та консервів.

Ganzo G202: Відкривачка

Плоска викрутка

З допомогою маленької плоскої викрутки можна викручувати та вкручувати невеликі гвинти.

Плоска викрутка

Ножиці

Ножиці невеликі, тому з їх допомогою можна різати не грубі предмети, такі як папір, картон, шкіру. Можна також використовувати для манікюру. Ножиці мають зворотню пружину, яка відводить їх у розкритий стан.

Ganzo G202: ножиці

Пила по дереву

Пила по дереву має двосторонні зубці, які мають крок через один по обидві сторони. Це забезпечує оптимальну та швидку різку деревини. Призначена така пила для розрізання дрібних гілок та дерев'яних брусків.

Ganzo g202 - пила по дереву

Шило

Шило в мультитулі Ganzo G202 має ширшу поверхню в порівнянні з класичними шилами. Також в ньому є отвір для нитки, що дозволяє пришивати різні тканини.

Ganzo g202 - шило

Ніж

Ніж має стандартну форму. Кінець ножа не є гострим з міркувань безпеки.

Ganzo g202 - ніж

Бітотримач (викрутка)

Викрутка містить 12 насадок для викрутки. Підібрані найбільш популярні насадки різних розмірів, такі як прямі, хрестовині (Філіпс) та шестигранні.

Ganzo G202 - бітотримач

Ganzo G202 - насадка на викрутці

Догляд

Щоб продовжити термін служби інструменту Ganzo, після користування мультитулом його необхідно тримати в чистоті. Якщо, наприклад, Ви використовували мультитул для фруктів, солених речей (продуктів) або інших корозійних матеріалів (рідин), то рекомендується помити інструмент у воді та протерти змазочною рідиною (машинне масло) в рухомих частинах інструменту. Рекомендується кожні три місяці трошки змазувати рухомі частини змазувати.

Гарантія

Виробник дає гарантію 1 рік, якщо інструмент був бракований з вини виробника (телефон для звертань по гарантійному обслуговуванню - +38-044-2328107). Проте гарантія втрачається при неналежному догляді (коли інструмент поржавів) та використанню інструменту не за призначенням. Також гарантія не поширюється на футляр та пошкодження насадок на викрутку.

Ціна

Ціна мультитула Ganzo G202 коливається в районі 30 доларів. В інтернет-магазинах ціна зазвичай нижча ніж у звичайних offline магазинах. Ціна в інтернет-магазинах практично однакова. Наприклад, в магазині Капітан, ціна становить 452 грн. (лютий 2015 року), проте в зв'язку з коливанням долара, ціни можуть мінятись кожного дня.

Де купити

Купити мультитул Ganzo G202 можна в спеціалізованих магазинах рибальського та туристичного спорядження. В інтернеті можна купити в інтернет-магазині Капітан тут: https://kapitan.ua/product/multitul-ganzo-g202/

Відгуки

Покупці, які купили мультитул Ganzo G202, мають позитивні відгуки. Загалом користувачі цінять такі переваги цього інструмента, як міцність, багатофункціональність, компактність, відсутність люфтів, якість і те що не дорогий. Більшість покупців використовують інструмент на рибалці, проте він є дуже корисним в піших та вело-походах.

З недоліків можна відмітити те, що деякі інструменти тяжко витягуються в робоче положення, проте цей недолік властивий усім розкладним мультитулам та ножам. Також при поганому догляді (якщо після використання довго не змащувати та тримати в бруді) в деяких місцях появляється ржавчина.

 
Сколе - Карпати.інфо