Відпочинок біля річки – Нижнє Синьовидне PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Нижнє Синьовидне

Річка Стрий в селі Нижнє Синьовидне

Відпочинок біля річки у Карпатах дає можливість якісно та дешево відпочити подалі від міських буднів поряд з чистою річкою та чистим гірським повітрям. Відомо, що відпочинок біля річки чи озера зараз є великою проблемою в Україні, тому що усі великі річки та озера забруднені та не відповідають санітарним нормам. Тільки карпатські річки є єдиним винятком. Саме в Карпатах річки є чисті та не містять нечистот.

Село Нижнє Синьовидне – це село, де починаються Карпатські гори. Саме сюди зручно приїхати на відпочинок біля річки. Тут протікає річка Стрий, яка в цій місцевості є гірською. Дно в річці кам’яне, а течія вже не така стрімка в порівнянні з течією вище в горах.

В Нижньому Синьовидному до річки Стрий є зручний під’їзд автомобілем. Саме в центрі села поблизу залізничної станції є поворот на ліво з траси Київ-Львів-Чоп (якщо їхати до Карпат) до річки. Це єдина дорога до річки, тому її знайти буде легко.  У будь-якому випадку можете спитати де тут залізнична станція. Бічна дорога прямує до залізничної станції, потім через залізничний переїзд, потім через поле по долині до самої річки. Саме тут біля річки є багато місця, де можна поставити автомобіль біля річки, розмістити намет, розпалити вогнище… В цьому місці ліс та гірські схили починаються відразу за рікою.

Якщо Ви їдете на відпочинок біля річки поїздом, то пішки йти до річки лише 10 хвилин.

Також існує ще один доїзд до річки Стрий. Це місце заходиться в кінці села Н. Синьовидного де є поворот в село Тишивниця. Тут повертаємо на село Тишивниця і їдемо до мосту через р. Стрий. Перед мостом з дороги можна з’їхати на бічні ґрунтові дороги біля річки, де також є цікаві місця для відпочинку біля річки. Ще біля мосту по правому березі річки Стрий тут є красиві скелі.

Річка Стрий біля села Тишивниця

Сергій Матвієнко, спеціально для https://skole.com.ua