Цікавий відпочинок:

Про село Крушельниця PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Крушельниця

Крушельниця — село Сколівського району Львівської області, яке знаходиться на березі річки Стрий. Населення села становить 1297 осіб. Орган місцевого самоврядування - Крушельницька сільська рада.
Капличка
З історії краю відомо, що у 1895-1896 рр. долиною річки Стрий планували збудувати залізницю Верхнє Синьовидне - Кропивник - Турка -Самбір. Однак ці плани так і не було реалізовано. В 1895-1906 роках цією трасою проклали лише лісову вузькоколійку Верхнє Синьовидне - Крушельниця, продовжену пізніше до Рибника з відгалуженнями на Зубрицю та Мальманшталь.

Ця залізниця існувала до 1969 року. Детально вузькоколійки описані в книжці Андрія Бассараба, Михайла Гнатишина, Ігоря Чудійовича "Вузькоколійки Сколівських Бескидів". Вузькоколійки будували здебільшого для перевезення лісу. Однак у 1930-х роках на ній було запроваджено пасажирський рух. Ця залізнична лінія стала однією з перших малих залізниць Європи, яка отримала ліцензію для туристичного руху. Зараз Львівська обласна ліга інтелектуальної творчості здійснює проект "Карпатський трамвай" для вивчення вузькоколійних залізниць, збереження їх залишків як пам'яток історії техніки та вивчення можливостей використання локальних залізниць з туристичною метою.

Серед пам’яток архітектури в селі слід відмітити Церкву святої Трійці (1842 р.) та дзвінницю (XIX ст.).

Для туристів цікавими місцями в селі будуть монумент коня при дорозі, біля якого є постатті січового стрільця з дівчиною. Також варто тут відвідати навісний місток над річкою Стрий, з якого можна милуватись самою рікою на фоні гір.

кінь в Крушельниці

місток через Стрий

 
Сколе - Карпати.інфо