Цікавий відпочинок:

Про село Труханів PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Труханів

Труханів — село Сколівського району Львівської області, яке розміщене 4 км. на південно-схід від села Верхнє Синьовидне. В Труханові протікає потік Тишевниця, який впадає в річку Стрий біля села Тишевниця.  Саме село розміщене в долині, яка знаходиться на північ від відомої гори Ключ. Та схід від Труханова знаходяться відомі Скелі Довбуша, які розміщені біля села Бубнище. Населення Труханова становить 1760 осіб.

Панорама села Труханів

Згідно з розповідями, назва села походить від трьох татарських ханів, які вирішили в цьому місці оселитися. Звідси і назва – Труханів.

Село Труханів відоме своєю невеликою дерев’яною церквою, яка знаходиться у південній частині села. Витонченого Силуету двоповерхову дзвіницю було збудовано ще у 1830 році. Ця дзвіниця є дерев`яна триярусна і накрита восьмибічною банею.

Дерев'яна церква в Труханові.

Село Труханів знаходиться  біля легендарної гори Ключ, де у жовтні 1914 року були криваві бої між Українськими Січовими Стрільцями та російським військом. В результаті цих боїв Січові Стрільці зазнали значних втрат. А саме основні втрати Січові Стрільці зазнали вночі, коли вони спали (Хольмантський жолоб). Російські солдати скористались становищем і тихо в ночі перерізали неозброєних Січових Стрільців. Тому зараз на горі Ключ є могила Січовим Стрільцям.

В часи 2-ї Світової Війни в 1944 році через село проходили війська Української Повстанської Армії (УПА) під проводом Різуна та Андрусяка, які тут вели бойові дії проти німецьких окупантів. Війська УПА зупинились біля гори Ключ, а пізніше за вказівкою командування пішли на село Орів, дорога куди вела через село Тишівниця, де раніше на місці теперішнього мосту був паром. Але пізніше зранку не чисельні підрозділи УПА пішли в село Кам’янка. Імовірно, це були сплановані маневри УПА, які привернули увагу німецьких мотопіхотних військ, які виступили до села Кам’янка. Незначне військо УПА з Кам’янки відступило до гори Лопата. Тут як раз і відбувся бій з німцями, які атакували три рази, але не успішно. Німцям не допомогла підмога, яка прибула з села Демня. В кінці кінців німці з великими втратами відступили. Відомо, що після цього бою війська УПА пішли до села Майдан.

 
Сколе - Карпати.інфо