Цікавий відпочинок:

Гребенів PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Гребенів

Північна частина Гребенова

Гребенів — село Сколівського району у Львівській області, яке розміщене 6 кілометрів на південь від районного центру міста Сколе (відстань від Львова — 112 км). Трошки далі на південь знаходиться відоме серед любителів лиж село Славське з своїми гірськолижними трасами. Село Гребенів є курортом і знаходиться в долині річки Опір 500 метрів над рівнем моря. Населення села  становить понад 590 осіб. В селі проходить залізнична колія та міжобласна автомобільна дорога Київ-Чоп. Доїхати до Гребенева можна  електричками Львів-Мукачево та або Львів-Лавочне та поїздами. Також тут зупиняється маршрутка Львів-Сколе-Славсько.

Сама назва села походить від так званих "гребенів" з піску та каміння на річці Опір. Недалеко від Гребенева на правому березі річки Опір  за залізничним мостом знаходиться могила князя Святослава Володимировича. Саме з цією могилою пов’язана відома легенда, яка походить з часів Київської Русі. В цих місцях археологами було знайдено багато речей і знарядь праці, рештки зброї з ХІ-ХІІ ст.

Серед архітектурних пам’яток є вілла 1929р та Церква Святої Трійці.  Колись на цій віллі проводив духовні навчання та лекції митрополит Андрей Шептицький. А сама церква збудована за проектом архітектора Лева Левинського замість  згорілої у 1923 р. дерев`яної церкви.  Церква знаходиться біля правого берега річки Опір (добратися до неї можна якщо після мосту через річку повернути праворуч).

Особливістю села є ще те, що тут росте вид бузку угорського. Також поблизу є мінеральні джерела, найбільше з яких розташоване на Зелем’янці (урочище Шматерівка).  Мінералізація води цього джерела становить 96%.

 
Сколе - Карпати.інфо