Цікавий відпочинок:

Легенда про князя Святослава PDF  | Друк |
Статті - Легенди

Святослав Володимирович (982-1015 рр.) – син хрестителя Русі великого князя київського Володимира Святославина загинув у передгір’ї Карпат на території сучасного міста Сколе.


У 1015 році, дізнавшись про загибель братів Бориса і Гліба, Святослав покинув свою столицю і спробував бігти до Боржавського князівства у напрямі Верецького перевалу. Святополк наздогнав князя на березі річки Опір поблизу нинішнього міста Сколе. Легенда розповідає про жорстоку битву між військом Святослава та Святополка поблизу міст Сколе і Гребенева. Вся долина уздовж річки Опір була покрита тілами загиблих. Сили Святополка були великими і він віддав наказ: «Сколоти їх всіх». З цим епізодом легенда пов'язує назву міста Сколе. Князь Святослав загинув в цій битві, а його дружинники відмовилися перейти на службу до Святополку і осіли в Бескидах, поклавши початок селищу Славську.


З цими подіями пов’язане походження назви міста Сколе, а також інші місцеві топоніми Славське, Святослав (передмістя Сколе), Славки (притока Опору), Опір, урочище Святославле, потік Святославчик і Святославова могила. У 1964 році відомий археолог А. Ратич провів розкопки кургану під такою назвою. Ці розкопки засвідчили, що це було поховання знатного дружинника початку ХІ ст. Тому немає жодних сумнівів, що це могила князя Святослава Володимировича. Його загибель доволі обґрунтовано Є. Голубинський зарахував до періоду між 15 та 24 липня 1015 р.

 
Сколе - Карпати.інфо