Веломандрівка вздовж річки Опір PDF  | Друк |
Статті - Туристичні маршрути

В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села Гребенів.

Маршрут вибраний для тих туристів, які хочуть кілька годин покататись на велосипедах поблизу міста Сколе та подивитись навколишні гірські пейзажі. Маршрут пролягає вздовж правого берегу річки Опір по дорозі, яка прокладена рядом з газопроводом. Сама мандрівка є легкою і займає часу близько години. Також цим маршрутом можна сходити пішки.

Доріжка вздовж річки Опір

Залізна дорога на півдні від Сколього

Починається цей маршрут біля мосту через річку Опір, де знаходиться міське озеро. Звідси від мосту вздовж озера, а потім вздовж річки, прямує ґрунтова дорога. Сама дорога має покриття з каміння, проте в деяких місцях є ями, які після дощів наповненні водою. Але об’їжджати їх легко. Після озера починається невеличкий підйом, а потім спуск, після якого справа побачите залізницю. Потім доріжка прямує через сільську місцевість до будиночку, який належить до НПП «Сколівські Бескиди». Навколо будиночку є кілька скульптур, серед яких є скульптура оленя.

Олень

Потім через кілометр доріжка закінчується (тупик) біля пішохідного містку через річку опір, який збудований над газопроводом. В цьому місці можна повернути назад до Сколього або продовжити маршрут далі.

Річка Опір біля села Демня. Вигляд з пішохідного містка над газопроводом.

Для продовження маршруту необхідно перейти залізну колію (переходити слід обережно, тому що тут залізниця робить поворот і не видно поїзду, який наближається) і через місток перейти річку Опір. Ви вийдете на автомобільну дорогу Київ-Чоп, де необхідно повернути на південь і прямувати до Гребенева.

Перед поворотом на Славське справа знаходиться кар’єр. Також автомобільна дорога проходить через міст на річці Орява. Майте на увазі, що перед мостом вказана на знаку річка Опір, що є неправильним.

Місце впадіння річки Орява у річку Опір

Після повороту їдемо до Гребенова, де по дорозі спочатку проїдете через готель Святослав, а потім справа побачите кам’яну могилу, яка описана тут:

Перед селом Гребенів знаходиться кілька туристичних баз. Також дорога проходить під залізничним мостом. Як раз в цьому місці зліва біля залізничного мосту через річку Опір є гарне місце відпочинку та купання.

Супутникова карта-схема маршруту:

Супутникова карта-схема Сколе-Святослав