Водоспад Кам'янка PDF  | Друк |
Статті - Туризм та відпочинок в Карпатах

Водоспад Кам'янка – водоспад на однойменній річці Кам’янка, який знаходиться у Сколівському районі Львівської області поблизу села Дубина. Сам водоспад належить до національного природного парку "Сколівські Бескиди" і є геологічною пам'яткою природи та об’єктом рекреаційного туризму.

Добратись до водоспаду Кам'янка дуже легко. Якщо ви їдете зі Львова маршрутним таксі то Вам необхідно зійти на зупинці в с. Дубина. Навпроти зупинки є хрест та капличка, біля яких є вказівний знак до водоспаду. До цього місця можна також добратись пішки по трасі з міста Сколе (декілька кілометрів), якщо Ви приїхали до міста Сколе електропоїздом.
Якщо ви подорожуєте автомобілем, то це ще простіше – повертаєте з траси Київ-Чоп навпроти зупинки в с. Дубина, переїжджаєте залізничний переїзд і далі – пряма дорога до водоспаду Кам'янка.

Дубина

Після залізничного переїзду необхідно пройти (проїхати) міст через річку Опір, після чого ви попадете на контрольно-перепускний пункт заповідника "Сколівські Бескиди". В'їзд і вхід на територію заповідної зони платний: з кожної людини 2 грн. плюс 5 грн. за автомобіль (станом на 2009 рік). Звичайно, можна пішки обійти стороною цей пропускний пункт і не платити, але це Вам займе лишній час та і гроші ці в наш час не є такими вже великими. Крім того, адміністрація заповіднику постійно дбає про благоустрій цієї місцевості та прибирає сміття за туристами, яких тут є завжди багато.

Сколівські Бескиди

Пройшовши вверх по дорозі, яка прямує вздовж річку Кам'янка, натрапляємо на міст, справа якого є вказівна табличка до джерела з сірководневою мінеральною водою, яке знаходиться в кількох метрах від мосту. Вода в цьому джерелі схожа на Трускавецьку «Нафтусю». Тому цю воду можна вживати в малих кількостях в профілактичних та лікувальних цілях.

Трохи далі по дорозі зліва Ви нарешті можете побачити сам водоспад Кам'янка, який утворився у мальовничому проломі в гірському хребті. Сама вода водоспаду спадає з масивних кам’яних брил, а знизу на лівому березі річки Камянка розміщені величезні вертикальні скелі.
В літню пору тут завжди людно. Сюди приїжджають екскурсійні групи з міста Львова та навколишніх санаторіїв (Трускавець, Східниця та ін..). Тому тут завжди є багато місцевих продавців різних сувенірів, ягід, грибів та шашликів. Також ці продавці умудряються продавати різний китайський «хлам». Для відпочиваючих при дорозі біля водоспаду є столики, де зазвичай є багато бажаючих випити горілки. Навколо дороги поблизу водоспаду та поляни є багато мангалів, де можна приготувати шашлик самому. Тому в цьому місці завжди є приємний запах копченого шашлику.

водоспад Кам'янка

Трохи вище водоспаду Кам’янка є поляна, на якій можна розбити наметове містечко та пограти у футбол. На самі поляні є дитяча дерев’яна гірка. Тому це є зручне місце для відпочинку з дітьми. Також тут можна покататись на конях (10 грн.).

Катання на конях

Навпроти поляни через дорогу є табличка, яка вказує напрям до озера Журавлиного або мертвого озера. Озеро отримало таку назву, тому що воно має дуже холодну воду з вмістом сірководню, і в наслідок цього в ньому немає риби. Саме озеро та навколишні ліс чарують своєю красою. Навколо озера місцевість є болотиста і берег покритий мохом. З самого озера витікає потічок, який впадає в річку Кам’янка.

Журавлине озеро

Якщо Ви не втомились, то можете спробувати сходження на саму гору Ключ, поблизу якої є унікальні кам'яні брили.

Отже водоспад Кам’янка є ідеальним місцем для одноденного сімейного відпочинку з дітьми або компанією своїх друзів.

Карта до водоспаду Кам'янка

Топографічна карта маршруту до водоспаду Камянка

Подібні матеріали