Цікавий відпочинок:

Туристичний маршрут на гору Парашка (з міста Сколе) PDF  | Друк |
Статті - Туристичні маршрути

Гора Парашка знаходиться приблизно 10 кілометрів на захід від міста Сколе. Саме з цієї гори добре можна роздивитись навколишні краєвиди. Маршрут на гору починається з міста Сколе (10 км довжиною і 800 м угору).

Вихідний пункт маршруту - це з'єднання центральної автодороги яка проходить по західній частині міста Сколе з обвідною автотрасою на південному краю міста. Також можна починати сходження поблизу автозаправки, яка знаходиться поблизу залізничної станції. Біля західного боку об’їзної автотраси звертаємо на доріжку, яка біля щогл високовольтної лінії електропередачі піднімається на хребет, який замикає долину міста Сколе від заходу. По доріжці постійно піднімаємось угору по лінії хребта в напрямку на північний захід і після 3 км виходимо на галявинку, де доріжка змінює напрям спершу на захід, відтак на південний захід.

Автотраса в Сколе


З цієї поляни можна спостерігати чудовий вид на хребет Параски. Також зліва в лісі поблизу галявини є джерело. Далі йдемо догори доріжкою в лісі ще 2 км догори і виходимо на хребет Парашки. Повертаємо направо (зліва на хребті гора Корчанка, 1180 м, напрям на південь) і останні 5 км потрібно йти в північно західному напрямку відкритим хребтом. По хребті можна проходити через окремі його вершини — Зелену (1221 м) і Кобилу (1231 м), але їх можна обійти боковою стежкою, яка менш зручна.  Після цих вершин виходимо на саму гору Парашку.

 

Топографічна карта маршруту на гору Парашка (з міста Сколе)

 

Подібні матеріали

Сколе - Карпати.інфо