Цікавий відпочинок:

Велика Річка PDF  | Друк |
Статті - Річки Сколівщини

Велика Річка – річка Сколівського району Львівської області, яка є правою притокою річки Опір. Бере свій початок Велика Річка на північному схилі гори Парашка, а впадає в р. Опір в селі Корчин. По лівому березі цієї річки знаходиться гора Дзял (899,3 м), а по правому – гора Кичера (938,3).
Велика Річка
Велика Річка відома тим, що на ній є відомий водоспад Гуркало. Також поміж цією річкою проходить один із маршрутів на гору Парашку.

Долина Великої Річки та село Корчин (вид з гори Парашка).

Сам водоспад Гуркало має висоту близько 5 метрів і є гідрологічним пам'ятником природи. Водоспад утворений в місці прориву палеогенових пісковиків. Знизу водоспад утворює невеличке озерце діаметром близько 10 метрів, де в літню пору можна скупатись.
Водоспад Гуркало
Поблизу самого водоспаду є декілька галявин, де можна відпочити та поставити намет для ночівлі. Сам водоспад розміщений приблизно на відстані за 6 кілометрів від села Корчин. Трошки далі вверх по течії річки розміщений ще один водоспад, який називається Малим Гуркалом. Якщо погода не дощова, то до обох водоспадів можна добратись автомобілем. За дощової погоди Велика Річка є дуже повноводною, тому до водоспадів можна добратись пішки, час від часу переходячи цю річку в брід.

Малий Гуркало

 

Подібні матеріали

Сколе - Карпати.інфо