Особливості відпочинку в місті Сколе та його околицях PDF  | Друк |
Статті - Про сколівщину

У Сколівському районі є густа річкова мережа, яку утворюють притоки річок Стрий та Опір. Це робить цю територію особливо привабливою для літнього туризму. А самі річки весною є зручними для сплаву по них на байдарках, що зумовлює розвиток водного відпочинку. Сколе є початковим пунктом багатьох туристичних маршрутів. Найбільш відомий з них – це маршрут на гору Парашка. Влітку 2000 року цей маршрут промарковано зі Сколе через гору Парашку до села Майдан. Довжина його становить 28 км.

Туристичні агенства міст-курортів Трускавця та Моршина постійно організовують екскурсії до державного історико-культурного заповідника «Тустань», до могили князя Святослава, на водоспад «Кам'янка».

Про історію міста Сколе можна дізнатися, відвідавши історично-краєзнавчий музей «Бойківщина». У верхній частині міста розташований колишній замок барона Гроедля (село Демня), який відомий своєю незвичайною архітектурою.  Цікаво відвідати в місті Дерев’яну церкву св. Параскеви, церкву св. Пантелеймона та Курган «Святославська могила».

Завжди до послуг мешканців та гостей міста гірськолижний витяг на горі Житня, міський стадіон, спортивні зали, школа мистецтв, Народний дім «Бескид», бібліотеки, відпочинково-пляжна зона міського озера та річки Опір та ін.

Кожної зими  збільшується кількість лижників в українських Карпатах. Гірськолижні курорти Сколівського району приваблюють гнучкою ціновою пропозицією та близькістю до міста Львова, однак відлякують розбиті між селами дороги, несправні бугелі, підйомники.

Зараз розбудовується комплекс "Плай" у селі Плав'є, який стане  альтернативою гірськолижному Славському. Директор цього комплексу відпочинку  Семен Баліцький. За його словами  в селі Плав'є добудовується і розвивається відпочинковий комплекс. Будується критий басейн (40х20м) на 100 осіб, і маленький басейн для дітей. Також будуть оздоровчі сауни, масажні кабінети, боулінг-доріжка, більярд.

Плай

Загалом комплекс "Плай" відрізнятиметься від інших карпатських курортів: тут є дерев'яна церква, буде створено цілий музейний комплекс з власне музеєм; буде готель еліт-класу, заклад харчування швидкої їжі, ресторанний зал, бенкетний зал, конференц-зал, офісний центр. На горі, куди підвозить підйомник, також розміститься кафе, де можна буде випити чи з'їсти чогось гарячого.

Плай. Схема схилів

В місті Сколе заснована і активно працює в сфері зеленого туризму громадська організація «Асоціація Курорт Сколівський»  (офіс — м. Сколе, вул. Стрийська 35а, голова — Віталій Дем'ян).

Кожного року у третю неділю вересня святкують у Сколе День міста.
Відвідайте місто Сколе і Ви не пожалкуєте!!!

Сергій Матвієнко,

Подібні матеріали