Цікавий відпочинок:

Маршрут на гору Парашку з села Коростів PDF  | Друк |
Статті - Туристичні маршрути

Гора Парашка (Параска) є найвищою вершиною Сколівських Бескидів та є найбільш улюбленим місцем для туристів. Сама гора має висоту 1270 м та більш детально описана тут: https://skole.com.ua/uk/papers/25-mountains/92-parashka.html.

До гори Парашки є багато маршрутів, які починаються з міста Сколе та сіл Коростів, Корчин та Крушельниця. Туристичні маршрути на гору з міста Сколе описані тут, а з Корчина – тут.

У цій статті ми розповімо туристичний маршрут, а точніше декілька маршрутів сходження на гору Парашку з села Коростів.

Саме село Коростів знаходиться в 5 кілометрах на північ від міста Сколе та простягається спочатку вздовж автомобільної траси Київ-Чоп, а потім тягнеться вздовж річки Бутивля направо від цієї траси. Саме село описано тут: https://skole.com.ua/uk/skole-region/31-korostiv/89-korostiv.html. Проживання в Коростові тут: https://skole.com.ua/uk/rezidence/korostivrest.html.

В загалом з Коростова на гору Парашка можна вийти багатьма шляхами, але найбільш поширеними є три маршрути.

Почнемо опис першого маршруту.

Особливість цього маршруту, що ви пройдете по всьому хребту Парашки через вершини Корчанка, Оброслий Верх, Зелена та Тимків Верх.

Цей маршрут починається від самої автомобільної траси Київ-Чоп, а саме в тій ділянці дороги, яка знаходиться на відстані 2-х кілометрів після повороту на Славське, або на відстані 300 метрів від мотелю Окей, якщо їхати на південно-захід від міста Сколе. В цьому місці буде бічна дорога з траси на право, яка після 50 метрів буде мати розвилку на три дороги, центральна з яких приведе нас до піонер-табору «Старт». Але нам потрібно звернути направо, пройти 150 метрів, де за мостом повернути наліво. Ця дорога буде прямувати вздовж піонер-табору, який буде знаходитись зліва на горі. Потім прямує вздовж річки Коростовець практично до самої гори Корчанка. При цьому на шляху до Корчанки дорога буде кілька разів перетинати річку та матиме багато серпантинів – вилятиме то вправо то вліво під гору. На самій горі Корчанка знаходиться ретрансляційна станція Укртелекому. Висота гори - 1180 метрів над рівнем моря.

Звідси йдемо спочатку в північному напрямку, а потім на захід по самому хребту Парашки. Пройшовши приблизно 1 кілометр по стежці від гори Корчанка маршрут сполучиться з відомими 13-маршрутом на гору Парашку, який починається зі Сколього. Далі проходимо по хребту вершини Оброслий Верх, Зелена та Тимків Верх (Кобила), звідки приходимо до кінцевої мети – вершини Парашки.

Назад також можна вертатись 13-м промаркованим маршрутом до міста Сколе, або іншими маршрутами, які описані нижче.

Другий маршрут на Парашку починається від автобусної зупинки в Коростові та автомобільній трасі Київ-Львів-Чоп. Звідси необхідно трошки пройти до бічної дороги, яка вправо відгалужується від автомобільної траси та прямує повз село Коростів.

Цією дорогою необхідно пройти кілька кілометрів повз село до церкви, де можна далі йти по насипі старої вузькоколійки на північний захід. Пройшовши крізь нову базу відпочинку і повертаємо направо, через невелику полянку в залісений ярок. В цьому місці є дорога повз річку Ванч Верхній, яка серпантином піднімається вгору і далі веде весь час лісом, майже горизонтально, паралельно з хребту Парашки, нижче верхньої межі лісу. Проте під саму Парашку доріжка не доходить. Потрібно в околиці вершини Зелена повернути направо і вийти на хребет. Звідси йдемо як описано в першому маршруті – через вершини Зелена та Тимків Верх (Кобила).

Є і третій маршрут на гору Парашку з Коростова, який починається вже за межами села. В даному випадку не повертаючи направо біля бази відпочинку потрібно пройти все село долиною р. Бутивля. Перед місцем злиття річок Малої та Великої Бутивлі повертаємо направо та йдемо вздовж Малої Бутивлі ще 1 км, де до неї справа спадає потік Красний. В кількох метрах після потоку справа є доріжка, якою йдемо його долиною близько 3 км, після чого стрімко піднімаємось вліво на південно-східний схил вершини Парашки.

Карта маршруту:

Карта маршруту Коростів - Парашка.

 

Подібні матеріали

Сколе - Карпати.інфо