Цікавий відпочинок:

Перспективи розвитку туризму у Сколівському районі PDF  | Друк |
Статті - Про сколівщину
Сьогодні на цій території швидко розвивається зелений туризм, який був традиційним ще в період Австро-Угорщини та Польщі. Саме сюди раніше полюбляли приїжджали відпочивати. Ще за часів барона Гределя в його будинку зупинялося чимало приїжджих з різних куточків тодішньої Європи. Саме тоді барон Гредель започаткував та розвинув систему надання послуг на території району. Ці місця були улюбленими для відпочинку таких відомих людей, як В.Черчеля, А.Шептицького, І.Франко та ін.

Звичайно, сьогодні існує ряд проблем у розвитку зеленого туризму, які пов’язані з недорозвиненістю інфраструктури, поганим станом сполучень з високогірними районами.  На жаль, сьогодні туризм дає лише 10% надходжень до місцевого бюджету Карпатського регіону, тоді як 90% приносить лісозаготівля, а має бути навпаки, – міркує директор Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор.

Але сьогодні «зелений» туризм  стає все більш популярним в населення. Все більше і більше українців зараз їдуть в Карпати. Раніше полюбляли Крим та Чорне море, де ціни на відпочинок є дуже високими. Але зараз тенденція змінюється. В усьому світі входить «зелений» туризм стає модним. Люди хочуть відпочивати серед дикої природи, зростає інтерес до автентичних страв і традиційних ремесел. Як раз великою особливістю Сколівщини є Національний природний парк (НПП) «Сколівські Бескиди» з водоспадом Кам'янка та іншими не менш цікавими для туристів місцями. Сам НПП «Сколівські Бескиди» є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною державною установою і входить до складу природно-заповідного фонду України. Серед відомих місць можна назвати місто-фортецю «Тустань» у с. Уричі, урочище Менчіл, гору Парашка, Тростян, Славське, Сколе, криївку Микольського та інші. Літом 2009 року почались роботи по відновленню вузькоколійки у с. Коростові (на пн. від м.Сколе).
річка Опір


Найбільш популярними Карпатські гори є серед української молоді. Літом молодь сюди їде з власними наметами, і не орієнтується на садиби чи бази відпочинку. Але подорож із наметом є виправданою лише за теплої сухої погоди. А ось у узимку варто вже шукати житло в приватному секторі або в пансіонатах чи базах відпочинку. Тому Українські Карпати найбільш перспективними зараз є для зимового лижного відпочинку.

Потенціал для розвитку зеленого туризму в нас надзвичайно великий. Це мальовнича карпатська природа та унікальне її біорізноманіття. Це з культура і традиції, які тут є, справді є тим поштовхом, який може привести до бурхливого розвитку туризму.

Сергій Матвієнко,
https://www.skole.com.ua

 

Подібні матеріали

Сколе - Карпати.інфо