Цікавий відпочинок:

Про село Ямельниця PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Ямельниця

Ямельниця – село у Сколівському районі Львівської області, яке розміщене на в долині однойменної річки Ямельниця, яка є лівою притокою Стрия. Ямельниця знаходиться за 22 кілометри від районного центру міста Сколе. З сходу від села знаходиться гора Кобура (719,1 м), а далі Комарницькі гори, які на півночі переходять в село Орів. Близько села Ямельниця є відомий курорт смт. Східниця (Дрогобицький район). Зі сходу Ямельниця межує з селами Підгородці та Урич, де знаходяться залишки відомої фортеці Тустань. Засноване село у 1365 році та на даний час має населення понад 490 осіб, що проживають у 209 дворах.

В Ямельниці є середня (дев`ятирічна) школа, яка збудована в 1961 р. В 2010 році  директором є Гоїнець Ганна Олексіївна. Також в селі є Народний Дім (клуб), збудований в 1939 р, сільська бібліотека, поштове відділення зв`язку (приміщенння збудоване в 1922 р.) та медичний пункт (ФАП). Сільська рада знаходиться за адресою: 82611, с. Ямельниця, вул. Нижній Кінець, 50, тел. 03251 37-5-37.

В селі є церква святого апостола Івана Богослова, в якій почергово проводять богослужіння парафії УГКЦ (настоятель о. Юрій Хамуляк) та УПЦ КП (настоятель о. Андрій Перун).

Основною особливістю села Ямельниця є те, що навколо села розкидано дуже багато скель та великих каменів. Ці скельні комплекси завжди привертають увагу туристів та скелелазів.

Поблизу села в лісах є велика кількість різних видів ягід, грибів, багато видів карпатської флори (арніка гірська, ялиця звичайна, конвалія, величезна кількість лікарських рослин) та місцевої фауни (тритон карпатський, чорний лелека, рись, бурий ведмідь, карпатський полоз, плямиста саламандра, дикий лісовий кіт, ласка тощо).

 
Сколе - Карпати.інфо