Комарницькі гори PDF  | Друк |
Статті - Про сколівщину

Комарницькі гори

Комарницькі гори – це північна частина Карпат, яка знаходиться у Львівській області. Починаються ці гори від села Нижнє Синьовидне та простягаються на захід між долинами рік Стрий та Стинавка. Закінчуються вони з заходу селами Орів та Ямельниця, де переходять в хребет Цюховий та ряд інших гірських вершин, які вкриті лісом. Звідси недалеко на півночі розміщені такі відомі курорти як с. Східниця та м. Трускавець. Північна частина Комарницьких гір багата нафтою. Тому подорожуючи цими горами можна часто зустріти як діючі так і закинуті нафтові свердловини. Як раз серед нафтових шарах, які розміщені в гірських масивах, утворюються мінеральні води. Найбільш відомою є лікувальна вода «Нафтуся» (м. Трускавець).

Більша частина Комарницьких гір вкрита лісом. У цьому лісі є найбільше беріз в Карпатах. Тому тут можна знайти крім білих грибів багато підберезовиків. Проте Комарницький хребет не має лісу. Тому з хребту можна проглядати чудові краєвиди на навколишні гори та села. З цього хребта беруть початок багато маленьких потоків, які впадають у річки Стрий та Стинавку. По Комарницькому хребту проходить ґрунтова дорога, яка сполучає села Н. Синьовидне та Орів. Також по цій дорозі промаркований туристичний маршрут №11, який починається з Нижнього Синьовидного.

Південні схили Комарницьких гір цікаві тим, що на них є велика кількість різних скель та масивного каміння. Перші скелі можна знайти на схилах, які розміщені в кількох кілометрах від мосту через річку Стрий біля Верхнього Синьовидного. Саме з однієї з цих скель добре проглядається долина річки Стрий з селом В. Синьовидне (GPS координати скель: 49.12131 23.59287; 49.12263 23.59227; 49.12628 23.58826.  Але найбільша густота скель та масивних каменів знаходиться навколо села Ямельниця. Також є трошки скель на північно-східному схилі гори Пожерниця (680,1 м), що розміщена на півдні від села Орів.

І звичайно, на заході від Ямельниці знаходиться інший масив скель із залишками фортеці Тустань. Більш детально фортеця Тустать описана тут:

Карта Комарницьких гір