Цікавий відпочинок:

Скелі в селі Ямельниця PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Ямельниця

Ямельниця – це карпатське село у Сколівському районі, яке відоме своїми скельними комплексами. Ці скелі розкидані на півночі Сколівського району, які починаються від села Верхнє Синьовидне і закінчуються в селі Урич, де знаходиться фортеця Тустать. Але найбільша густота скель знаходиться саме в селі Ямельниця.

Походження скель

Скелі в селі Ямельниця утворились на дні океану, який начебто колись існував на цій території. В процесі формування материків відбувались великі землетруси, внаслідок яких появились материки з скелями.
І інша версія походження цих скель. Згідно з цією версією скелі утворились внаслідок просування велетенського льодовика. В процесі зникнення льодовика на цій території залишились ці скелі.

Скелі в Ямельниці є мало дослідженими. Адже тут є багато цікавих піктограмам та  солярних знаків, які варті дослідження. Скали тут є різними: відрізняються вони висотою, формою, грандіозністю та привабливістю. В багатьох скелях є печери та різні ущелини.

Тепер перейдемо до опису скель

Опис ямельницьких скель

Скелі на Ровені

Ровінь – це центральна частина села Ямельниця. Тут розміщені сільська рада, школа, пошта, медичний пункт, клуб, церква та кіоски. Поряд з сільською радою за мостом можна знайти самотній «Ксьондзів Камінь», який має висоту близько 7 метрів. Назва каменю походить від того, що колись тут була резиденція священика. Також поблизу є декілька невеликих скель, які знаходяться біля стежки, яка веде на іншу місцевість під назвою Тиса.

Скелі на Тисі

Тиса – це місцевість села Ямельниця, особливість якої є те, що звідси практично видно все село. Тут є декілька каменів, серед яких один має назву «Чорний Камінь» (серед місцевих жителів він має недобру славу).

Бичківські скелі

Бичківські скелі – це група скель, які знаходяться в однойменній назві села «Бичкова». Ця назва походить від того, що колись тут різали биків.

Тут є дуже високі скелі під назвою Камені Сигли (походять від назви місцевого лісу), на яких ростуть ягоди. Варто відмітити, що в Карпатах чорниці називаються афинами, а в Ямельниці – «синіми ягодами» або «чорними ягодами». Найвищими каменями є Шиятий, Острий, Високий та Циганський. Поблизу цих скель є потічок.

Трохи далі до села Підгородці знаходяться скелі, які називаються «Юшкова Яма».

Скелі на Підділі

Підділ – це територія Ямельниці, яка знаходиться на півночі села. Ця територія походить від гори під назвою Діл. Тут в лісі знаходяться камені з назвами Шиятий Камінь, Івахів Камінь, Кикошів Камінь та ін.. Також поблизу біля кущів є кам`яна печера

Скелі на Матьховій

Тут знаходяться багато менших брил каміння.

Скелі в Нижньому Кінці

Нижній Кінець – це південна частина села Ямельниця. Сюди вже можна добратись автобусом «Стрий – Ямельниця». Тут є декілька каменів, серед яких є камені з назвами «Під Черенинов», «Пищик» та ін.. Це місце найбільше люблять туристи.

Розміщення скельних комплексів навколо села

План скель навколо села Ямельниця

 

Сектор І

 

Сектор ІІ

 

Сектор ІІІ

ІV cектор скель

 
Сколе - Карпати.інфо