Цікавий відпочинок:

Географія села Тухолька PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Тухолька

Село Тухолька розташоване поряд з Гірськолижним комплексом Плай, а точніше в кількох кілометрах на південь від цього комплексу. Повз північну частину села проходить міжнародна траса Київ-Львів-Чоп, яка тут має поворот до села Нагірне. Звідси бере початок другорядна дорога, яка простягається через ціле село. Колись ця дорога була основною міжнародною дорогою, яка далі проходила через село Климець, Верецький перевал, села Верб'яж, Завадка і Нижні Ворота. Ця дорога мала круті схили та збереглась до тепер. Нову міжнародну трасу вже провели через північ села Тухолька, та села Нагірне, Долинівка, Сможе, Латірка, Біласовиця, Котельниця, Тишів, Нижні Ворота. Ця траса хоч і довша, проте не має крутих спусків і підйомів. На перехресті цих доріг в селі Тухолька знаходиться хрест, який поставлений в честь проголошення незалежності України самостійною незалежною державою 24 серпня 1991 року.

Хрест на в'їзді в село Тухолька.

Село Тухолька, як і інші карпатські села, оточене горами та полонинами. З півночі села знаходиться гора Должка (1056 м.). Саме на схилах цієї гори розміщені спуски гірськолижного комплексу Плай. С сходу від Тухольки знаходиться невелика гора Колоска (867 м.).  Від цієї вершини простягається полонина, яка розмежовує Тухольку від сіл Плав'я та Хітар. На цій полонині є декілька локальних вершин, в тому числі і гора Солотвина (815 м.).

В Тухольці протікають три річки. З півдня села беруть початок дві річки Копанина та Ростока, які утворюють річку Бринівку на півночі села. Річка Бринівка далі протікає через село Плав'я та впадає в річку Головчанка, а та вже впадає в річку Опір біля села Тухля.

Село Тухолька на карті


Інша інформація про село Тухолька:

Загальна інформація про Тухольку

Проживання в селі Тухолька

Фотографії Тухольки

 
Сколе - Карпати.інфо