Цікавий відпочинок:

Село Нижня Рожанка PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Нижня Рожанка

Нижня Рожанка — це село у Сколівському районі Львівської області, яке знаходиться на відстані 5 кілометрів від міста СлавськеСело має власну сільську раду, та населення села становить близько 800 осіб. В селі Нижня Рожанка протікає однойменна гірська річка Рожанка.

На півдні село Нижня Рожанка межує з селом Верхня Рожанка, яке розміщене вище. Зі сходу та заходу Нижню Рожанку оточують гори.

Зі сходу це вершина гори Магій (1281,6 метрів), г. Чирак (1249,6 м.). Гори Магій та Чирак утворюють хребет, по якому простягається частина межі Сколівського району та Івано-Франківської області. Від гори Чирак бере свій витік потік Кшива, який впадає в річку Рожанка з південної сторони селища. Хочеться дослідити, яким чином з індійської міфології в Карпати попала назва "Кшива". Цікавим для туристів є те, що на сході цього хребта є кілька гірських вузькоколійних колій, які тягнуться повз річку Мізунька до селища Мізунь. По цих коліях курсую відомий Карпатський трамвай.

На півночі села Нижня Рожанка хребет гори Магій переходить через долину іншої річки під назвою Рожаночка в схили гори Татарівка (1148,7). Саме ця гора відома тим, що за цю вершину взимку 1915 року проходили бої між військами австро-німецької коаліції і 8-ю армією генерала Брусилова. В процесі боїв гора Татарівка переходила з рук в руки. Але росіяни пізніше відступили від цієї ділянки фронту. Навіть сьогодні на горі Татарівці залишились деякі оборонні укріплення.

16 серпня 2006 року на військовому цвинтарі біля села Головецько відбулося перепоховання 28 російських та австрійських військовослужбовців, яких було виявлено в результаті пошуково-ексгумаційних досліджень організації "Товариство пошуку жертв війни Пам'ять".

На південному сході села Нижня Рожанка є відома гора Високий Верх (1242,8 м.) з джерелом Писана Криниця (розміщене на північному сході гори Високий Верх), куди можна піднятись з гірськолижного комплексу Захар Беркут, який розміщений на протилежному схилі.

З історичних пам'яток в селі Нижня Рожанка можна виділити старовинну дерев'яну церкву, яка була збудована в 1909 році. Ця церква знаходиться в самому центрі села поблизу мосту через річку Рожанка.

 

 

 
Сколе - Карпати.інфо