Цікавий відпочинок:

Про село Ялинкувате PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Ялинкувате

Ялинкувате (Ялинкувата) - невелике село (населення близько 570 осіб) на півдні Сколівсього району, яке знаходиться біля кордону Львівської і Закарпатської областей. - Населення села — майже 570 осіб. Саме село Ялинкувате на півночі межує з селом Волосянка (де знаходиться гірськолижний курорт Захар Беркут). Повз село протікає однойменна річка під назвою Ялинкувата, яка у селі Волосянка впадає в річку Славська, а сама ж річка Славська впадає в річку Опір в місті Славсько. Саме село лежить в долині річки Ялинкувата і оточене полонинами.

З північного заходу за схилами гори Турчанка (862 м. над рівнем моря) село Ялинкувате межує з селом Хащованя. На заході села Ялинкувате знаходиться гора Мала Славка (1121,5 м.). Південь села межує з Водороздільним Хребтом де є гора Близнюки (1221 м.). Зі сходу село Ялинкувате оточене хребтом, який з'єднює Водороздільний хребет з горою Високий Верх та джерелом Писана Криниця. Саме до гори Високий Верх прямує бугель з туристичного комплексу Захар Беркут.

Загалом відстань від села Ялинкувате до міста Славське становить 13 кілометрів. В Ялинкуватому є кілька садиб приватного сектору для відпочинку у Карпатах, тому це село може бути тихою альтернативою переповненому туристами Славському.

Село Ялинкувате є старим. Воно ще згадується в письмових спогадах з 1574 року. Тут збереглась дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці, яка збудована у 1868 році. Ця церква є пам'яткою архітектури національного значення.

Карта села Ялинкувате

 
Сколе - Карпати.інфо