Цікавий відпочинок:

Про село Нагірне PDF  | Друк |
Населенні пункти Сколівського району - Нагірне

Нагірне - це невеличке село в Сколівському районі, яке знаходиться біля траси Київ-Чоп, якщо їхати з села Тухолька до села Сможе. Населення села Нагірне становить лише 133 осіб. Належить село до Сможенської сільської ради.

Колишня назва села - Аннаберг (Annaberg), яку воно отримало в 1835 році за часів Францисканської колонізації в XIV ст. Саме в цей період на сколівщині оселились понад 600 сімей з Німеччини та Австрії.

В селі Нагірне знаходиться Шостий хрест "Джублика" на найдовшій у світі "Хресній дорозі", яка була закладена у 2004 році. Ця дорого тягнеться від м. Львова до місця появи Пресвятої Родини у Джублику на Закарпатті. (с. Нагірне, 685-ий км.). Весь проміжок містить 15 аналогічних хрестів, які символізують 15 стацій страстей Ісуса.

Поблизу села Нагірне на схилах хребтів беруть початок багато потоків, які перетворюються в річку Сможанка, що впадає в річку Стрий. З півночі села простягається хребет Должки та знаходиться гора Должка (1056 м.).

В західному кінці села Нагірне знаходиться безкоштовне місце для відпочинку «Долинівка», яке розташоване у хорошому місці, біля лісу та дороги (легко доїхати автомобілем). Звідси відкривається чудовий краєвид. Тут серед соснових дерев розташовані альтанки, столики та лавочки. Дозволяється розвести багаття. Також тут туалет.


 
Сколе - Карпати.інфо