Цікавий відпочинок:

Річка Головчанка PDF  | Друк |
Статті - Річки Сколівщини

Річка Головчанка біля схилів гори Маківка

Річка Головчанка - це річка в Сколівському районі довжиною 12 км., яка утворена злиттям двох річок - Плав'є та Бринівка в селі Плав'я. Протікає річка Головчанка через села Плав'я, Риків, Головецьк і на півдні села Тухля вона впадає в річку Опір.

Річка Головчанка в селі Головецьк

Річка протікає в долині між схилами гір Плішка (1017 м.), Остри (1001,4 м.), Яровище (909,2 м.) та Маківка (933 м.). Відомо, що гора Маківка була місцем бойових дій між Українськими Січовими Стрільцями та Російською армією в 1915 році. Саме річка Головчанка була базою для атак Російської армії на мало-чисельний гарнізон Українських Січових Стрільців, який обороняв гору Маківка.

Найбільшим лівим притоком Головчанки є річка Сможанка, яка впадає в річку Головчанку в селі Головецьк. Найбільшими правими притоками є потоки Грабовецький та Пшанецький. Потік Грабовецький бере початок з потоків навколо однойменного села Грабовець. Потік Пшанецький бере початок біля гори Тростян, та впадає в Головчанку в селі Головецьк.

Потік Пшонецький

Потік Пшонецький біля північного схилу гори Тростян

Слід відмітити, що потік Пшанецький протікає повз схил гори Маківка, де починається стежка маршруту до монументу на горі Маківка. Там ( в селі Головецьк) є відповідна табличка, яка вказує на маршрут до гори Маківка.

Долина річки Головчанка на Вікімапії:

 
Сколе - Карпати.інфо